E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Medvegje

Etiketim: medvegje

Presidenti Meta pret në Shqipëri fëmijët nga Medvegja

Shtatë muaj pas vizitës në Medvegjë të Serbisë, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ftuar për një vizitë tre ditore në Shqipëri 50 nxënës...

Vizita e Presidentit Meta në Medvegjë, ja si e komentuan mediat...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ishte sot i pranishëm në qytetet shqiptare në Serbi ku u prit shumë mirë nga dhjetëra qytetarë. Në pikën kufitare...

Presidenti Meta, takime në Medvegjë: Serbia të marrë vendimin e duhur...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi të dielën një vizitë në komunën e Medvegjës në Serbi. Për në zonën ku banojnë shqiptarët, Presidenti ka...

Jeta 20 metra afër kufirit me Kosovën. Serbja nga Medvegja: Shqiptarët...

Medvegjë, 7 janar 2017 – “Na mbajnë fqinjët shqiptarë” (“Cuvju nas komsije albanci”), me ketë titull prezantohet një reportazh i gazetarëve të gazetës serbe...

Sa është buxheti i Luginës së Preshevës

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, u shpreh se “Ndarja e buxhetit është bërë në mënyrën sa më racionale, duk mos anashkaluar as...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...