E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Medvegje

Etiketim: medvegje

Presidenti Meta pret në Shqipëri fëmijët nga Medvegja

Shtatë muaj pas vizitës në Medvegjë të Serbisë, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ftuar për një vizitë tre ditore në Shqipëri 50 nxënës...

Vizita e Presidentit Meta në Medvegjë, ja si e komentuan mediat...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ishte sot i pranishëm në qytetet shqiptare në Serbi ku u prit shumë mirë nga dhjetëra qytetarë. Në pikën kufitare...

Presidenti Meta, takime në Medvegjë: Serbia të marrë vendimin e duhur...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi të dielën një vizitë në komunën e Medvegjës në Serbi. Për në zonën ku banojnë shqiptarët, Presidenti ka...

Jeta 20 metra afër kufirit me Kosovën. Serbja nga Medvegja: Shqiptarët...

Medvegjë, 7 janar 2017 – “Na mbajnë fqinjët shqiptarë” (“Cuvju nas komsije albanci”), me ketë titull prezantohet një reportazh i gazetarëve të gazetës serbe...

Sa është buxheti i Luginës së Preshevës

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, u shpreh se “Ndarja e buxhetit është bërë në mënyrën sa më racionale, duk mos anashkaluar as...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...