E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Media Italiane

Etiketim: Media Italiane

Media italiane: Pse Shqipëria ishte destinacioni më i preferuar për 2018

Shqipëria pati gjatë verës 2018 një bum të vërtetë turistësh, shkruan në një analizë që i bëhet këtij fenomeni grupi mediatik italian “abnkronos”. Mes destinacioneve...

Media italiane: Shqipëria ndër destinacionet më të mira për pushimet e...

Faqja italiane në internet “Easy Viaggio” që i dedikohet udhëtimeve rendit Shqipërinë në pesë destinacionet më të mira për atë grup turistësh që preferojnë...

Media italiane: Krimi shqiptar po gllabëron Europën

Sipas raporteve ndërkombëtare krimi i organizuar shqiptar është shumë aktiv në trafikun e drogës. Përveç prodhimit të kanabisit vendas, kanë krijuar dhe rrugë të rëndësishme...

Mbrojtja e Teatrit Kombëtar, media italiane: Lufta vetëm sapo ka nisur...

"Protesta dhe zemërim në rritje, jo vetëm në botën e intelektualëve, por edhe në arenën politike. Kjo është ajo që prej muajsh po përshkon...

Media italiane reportazh për Tokën e Shqiponjave: Tirana, një qytet që...

Vizita në Shqipëri pa marrë një makinë me qira është praktikisht e pamundur. Transporti publik mund të funksionojë më mirë, por në çdo rast...

Mafia qëllon me armë ndaj një gruaje në Napoli

Një grua u qëllua tre herë me armë zjarri në fytyrë afër qendrës së Napolit, ndërsa policia dyshon se këtë sulm e ka kryer...

Reportazh i medias italiane: Mafia shqiptare po përgjak rrugët e Italisë

Klanet e Tiranës kanë zgjedhur Garganon si një “port të hyrjes” për në Evropë, duke braktisur Salenton. Interesat e lidhura me trafikun ndërkombëtar kanë...

FOTO/ Media italiane: Si u zhduk avokati që hapi dosjen e...

Mediat italiane i kanë kushtuar një artikull zhdukjes së avokatit shqiptar Besnik Muço, i cili prej dy javësh rezulton të jetë i zhdukura. Ai...

Media italiane zbulon skandalin e Policisë shqiptare: Lanë të lirë vrasësin

Akuza të rënda ndaj policisë shqiptare janë ato që formulohen nga media italiane “Varese News”, që nëse rezultojnë të vërteta përbëjnë një skandal të...

Media italiane: Rama nuk bindi askënd. Ja e vërteta e shkarkimit...

Në Shqipëri, kryeministri dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka bërë ndryshime në qeveri në prag të zgjedhjeve legjislative të 128 qershorit. Në fillim...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...