E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet McAllister

Etiketim: McAllister

McAllister: Edhe Gjermania mund të jetë kundër liberalizimit të vizave

Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian do të shqyrtojë raportet për Kosovën dhe për Serbinë. Këtë e ka konfirmuar, David McAllister, Kryesues i...

McAllister: Vuçiç dhe Thaçi ta çojnë normalizimin e marrëdhënieve në nivel...

“Është e pamundur të parashikohet përmbajtja dhe data e një marrëveshjeje të mundshme Beograd-Prishtinë, por presidentët Aleksandar Vuçiç dhe Hashim Thaçi janë angazhuar që...

McAllister: Rritje e ndikimit turk dhe rus në Ballkan

Pas zhurmës politike ka që shkaktuar në vend një shkrim i revistës amerikane ''Mother Jones'', ku nënvizohet se paratë që kishin burime nga Rusia shkonin...

Zgjerimi i BE, debate në Parlamentin Europian/McAllister: Ja kushtet që duhet...

Parlamenti Europian ka diskutuar në seancë plenare strategjinë e Komisionit Europian për zgjerimin e  Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit. Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein,...

Reagimi i PS pas mbledhjes së opozitës

Nga dy kampet PS dhe PD, në mungesë të plotë transparence për publikun, nuk ka pasur asnjë komunikim zyrtar se çfarë po ndodh me...

Basha jep sot përgjigjen për paketën McAllister

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet të japë sot një përgjigje zyrtare për paketën e Brukselit ose e njohur ndryshe si paketa McAllister. Burimet...

EDITORIAL

Ish-ministri Tahiri drejt postit si zv/kryeministër

-Fillimisht kryeministri, te Sokol Balla, dhe më pas Taulant Balla në TVSH deklarojnë se “Sajmir Tahiri është...

FORUM

Çfarë fshihet pas takimit të Thaçit me Vladimir Putin

Presidenti Thaçi përpiqet që të gjejë aleatë ndërkombëtarë për ta jetësuar idenë e tij për korrigjim kufijsh,...

Edi Rama: Ja si mund të ishte shmangur krisja e “herës së parë”

Letra e Kryeministrit Edi Rama drejtuar Presidentit Ilir Meta  I nderuari zoti President i Republikës, Pasi u njoha me...