E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Mbrojtësi

Etiketim: Mbrojtësi

Lovren: Ramos bën më shumë gafa se unë, por kur ke...

Dejan Lovren shijoi sezonin më të mirë të karrierës, duke shkuar në finalen e Champions League me Liverpool dhe në finalen e Botërorit me...

Hysaj: Ronaldo kundër meje nuk shënon kurrë, Ancelotti na motivon

Elseid Hysaj ka tre vite që është pjesë e skuadrës së Napolit, teksa tashmë cilësohet si një ndër mbrojtësit më të mirë të kampionatit...

Kapiteni Chiellini ka një këshill për të rinjtë e Italisë: Luani...

Fitorja në minutat e fundit ndaj Polonisë, i dha mundësinë kombëtares italiane për të shmangur nga Liga A. Giorgio Chiellini ka një recetë të...

Atanda “kërcënon” Reginaldon: Të dy jemi afrikanë, do merrem vesh me...

Sodiq Atanda ishte futbollisti i përzgjedhur nga Partizani për t’iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Kukësin. Mbrojtësi nigerian premtoi se nuk do...

Atalanta bën gati rinovimin me mbrojtësin e kombëtare sonë

Berat Gjimshiti është futbollisti i vetëm i Atalantës të cilit i skadon kontrata në qershor të vitit të ardhshëm. Karriera e qendërmbrojtësit shqiptar mori...

Agolli: Më duket sikur nuk jam larguar asnjëherë nga kombëtarja

Ansi Agolli do të jetë sërish kapiteni i Kombëtares në ndeshjen ndaj Izraelit. Mbrojtësi foli në prag të ndeshjes në “Elbasan Arena”, ku u...

Rrëfimi shokues i mbrojtësit të United: Donin që të më prisnin...

Futbollisti i Manchester United, Luke Shaw, ka pësuar para tre viteve një dëmtim horror gjatë ndeshjes që skuadra e “djajve të kuq” zhvilloi përballë...

Hysaj: Kemi ndryshuar shumë nga ndeshjet e fundit miqësore, duam kualifikimin

Elseid Hysaj ka qenë futbollisti i radhës që ka dalë në konferencë për shtyp së bashku me Gjimshitin. Mbrojtësi shkodran tregon se jep gjithmonë...

Skriniar: Mezi pres të luaj ndaj Messit dhe Ronaldos

“Mezi po pres që të luajë në Champions League ndaj Messit. Dua të luaj edhe ndaj Cristiano Ronaldos. Ndihem në formë, dua të përballem...

Po bën xhiron e botës, futbollisti shqiptar puth gjyqtarin dhe këpucën...

Kemi parë shpesh herë në futboll festime nga më të çuditshmet, por me siguri një të ngjashëm si ky vështirë të keni parë. Futbollisti...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...