E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Mazniku

Etiketim: mazniku

Teatri, Mazniku: Ligji do ndryshojë, do ketë mundësi për garë

Mazhoranca i ka tashmë të gjitha elementët e mozaikut, për të krijuar qendrimin në raport me dekretin e Presidentit të Republikës, i cili në...

“Teatri” votohet në parim. Mazniku: Do të dyfishojmë sipërfaqen

Pas afro 6 orë debatesh e tonesh të larta në komisionet parlamentare, deputetët e mazhorancës votuan në parim projektligjin që i hap rrugë ndërtimit...

“Koncesioni” i shkollave – Mazniku: Gara hapet brenda shtatorit, ka interes...

Brenda muajit shtator Bashkia e Tiranës do të hapë garën për ndërtimin e 17 shkollave të reja përmes partneritetit publik-privat, ndërkohë që pas miratimit...

Konferenca së Pezës, Mazniku: Mësim për të qenë bashkë për integrimin...

Me rastin e 75-vjetorit të Konferencës së Pezës, veteranë lufte, përfaqësues të ekzekutivit, deputetë e drejtues të pushtetit vendor, morën në ceremoninë e organizuar...

Mazniku: S’ka rritje taksash për biznesin në 2017, plani urbanistik transparent

Ndryshe nga një vit më parë duket se këtë herë këshilli bashkiak në mbledhjen e fundit nuk do të rezervojë surpriza për taksat e...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...