E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Maxhoranca

Etiketim: maxhoranca

Maxhoranca e ”lumtur”, ja çfarë nuk patë sot nga kuvendi (FOTOLAJM)

Edhe këtë të enjte opozita mungoi por aty ishte maxhoranca dhe sipas fotove të LSA-së, duken të ''lumtur''. Ja disa nga momentet nga seanca...

Nesër rikthehet sherri

Nesër pritet që situata politike të ndizet mes mazhorancës dhe opozitës. Në orën 17:00, do të hapet sesioni i ri i Kuvendit, ndërsa kampet...

PS kërkon 84 vota, nga opozita janë vetëm Spaho dhe Vasili

Në Kuvend pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, por maxhoranca është në provë pasi opozita ka deklaruar bojkotin pasi...

75 vota, miratohet kodi i sjelljes së deputetëve

Pavarësisht mungesës së opozitës, e cila ishte në protestë ditën e sotme, Kuvendi ka zhvilluar seancën e radhës vetëm me deputetët e mazhorancës. Me 75...

Duka: Kuvendi si dhomë noterie, mos u lodhni me fasadën…

Kryetari i PAA-së, Agron Duka, përmes një komenti në rrjetet sociale ka ironizuar veprimtarinë e Kuvendit të Shqipërisë duke e krahasuar atë me një...

Manjani: Statusi i minatorit rrëzohet nga PS, kur qeveria i fut...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas debatit në Komisionin e Punës, aty ku propozimi i LSI-së për statusin e minatorit, ka hasur...

Pa opozitën, Manja: Nesër nisin procedurat për KLGJ e KLP

Në një konferencë për mediat, kreu i komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja bëri të ditur se të mërkurën hapen procedurat për ngritjen e KLGJ...

Juristi Hazizaj: Politika s’ndahet nga ëndrra për të pushtuar drejtësinë

Maxhoranca i shkurtoi fondet dhe personelin tre organeve të Vettingut u kundërshtua dhe u komentua nga opozita si tentativë e maxhorancës për të mbajtur...

500 mijë euro një parti opozitare, që të “tradhtonte” Bashën

"Një kryetar partie opozitare refuzoi dje 500 mijë euro të ofruara nga njerëz afër qeverisë", ka akuzuar Lulzim Basha. Sipas tij, kjo shumë është...

Ish-kreu i KQZ, Kume: Formula që zgjidh krizën për Presidencën dhe...

Flet për "Koha Jonë", ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume: Zgjedhjet mund të bëhen të dielën e fundit të korrikut Intervistoi: Redjon Shtylla Raundet...

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...