E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Masimiliano Alegri

Etiketim: Masimiliano Alegri

Alegri: I thash jo Realit, sepse i kisha dhënë fjalën Juventusit

Allegri ka refuzuar Real Madridin. Lajmin e bujshëm e ka konfirmuar sot vetë strategu aktual i Juventusit, duke treguar prapaskenat e negociatave që ka...

“Kameleoni” Juventus i Alegrit, 37 formacione në 38 javë në Seria...

Kundër Veronës, Masimiliano Alegri bëri 37. E kemi fjalën për formacionet e ndryshme që janë hedhur në fushë në 38 javë në total. Vetëm...

Alegri: Kampionati më i bukur, por duam më shumë respekt

Pas titullit të 4-të radhazi te Juventusi, Masimiliano Alegri po mendon vetëm për të ardhmen, e cila sipas tij do të jetë e lidhur...

Juventus gjen pasardhësin e Bufon, arrin akordin me portierin italian

Në pritje të lamtumirës së Bufon, Juventusi ka nisur kërkimet për të gjetur një portier të dytë. Klubi bardhezi ka gjetur marrëveshjen me Matia...

Alegri është gati për t’i thënë “po”, por i vendos këtë...

Masimiliano Alegri është gati për t’u transferuar në Londër, por ka kërkesa aspak të vogla ekonomike, 200 milionë euro. Trajneri i Juventusit duket i...

Alegri: Po zhvillojmë një sezon të jashtëzakonshëm, nuk ndalemi …

Masimiliano Alegri është shfaqur shumë i qetë pas suksesit të katërt radhazi në Kupën e Italisë, pasi dje në mbrëmje fituan 4-0 ndaj Milanit...

Alegri i “pa ngopur”: Duhet entuziazëm për të fituar Kupën!

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri nuk ka të ngopur me trofe te Juventusi. Strategu i bardhezinjve, kërkon që të fitojë edhe Kupën e Italisë...

Alegri: Biseda me Taliaventon? Ishte komedi e gjatë, nuk jap “OK”...

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri është shfaqur i qetë në prag të ndeshjes ndaj Bolonjës, ndërkohë që nuk ka harruar që të komentojë dhe...

Alegri takon gjyqtarin e 4-të pas ndeshjes: Orsato u tregua i...

Derbi i Italisë ndërmjet Interit dhe Juventusit është shoqëruar me polemika të shumta për gjykimin. Në fundin e takimit, në tunelin që të çon...

Alegri: Sherri në dhomat e zhveshjes? Janë të gjitha të pabaza,...

I qetë, por mbi të gjitha me besim. Masimiliano Alegri nuk ka frikë që Juventusi të bjerë në një seri rezultatesh negative, as edhe...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...