E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Martin Shkreli

Etiketim: Martin Shkreli

Shqiptari më i “urryer” në SHBA dënohet më 7 vite burg

Martin Shkreli i njohur më shumë si “njeriu më i urryer në botë”, sot është dënuar me 7 vjet burgim. Shefi i kompanisë farmaceutike, është...

“5 mijë USD për këdo që i shkul një fije floku...

Një gjyqtare dha urdhër të mërkurën për burgimin e Martin Shkrelit, ish-drejtor ekzekutiv i një kompanie farmaceutike, pasi arriti në përfundimin se ai kishte...

Gjykata e shpall fajtor, shqiptari “më i urryer në botë”: Gjueti...

Një gjykatë federale në Bruklin të Nju Jorkut shpalli fajtor Martin Shkrelin, ish-ekzekutiv i një kompanie farmaceutike, i akuzuar për mashtrim me letrat me...

Tri akuza federale ndaj Martin Shkrelit

Martin Shkreli, ish-shefi ekzekutiv i farmaceutikës, i njohur për skandalin e rritjes së çmimit të një ilaçi dhe për karakterin mashtrues me firmën e...

Martin Shkreli para gjykatës/ Ja sa vite burg rrezikon shqiptari më...

Në Nju Jork, juria është mbledhur sot përsëri për të vendosur në gjyqin e Martin Shkrelit, ish-ekzekutiv i një kompanie farmaceutike, i akuzuar për...

Rriti çmimin e ilaçit për SIDA-n, banorët e fshatit shqiptar i...

Agjencia e lajmeve Reuters i ka kushtuar një artikull Martin Shkrelit, sipërmarrësi farmaceutik që tani konsiderohet si më “i urryeri në botë” për shkak...

Në gjyq për mashtrim, shqiptari Martin Shkreli shpërfill urdhrin e prokurorëve...

Martin Shkreli vazhdoi të fliste me gazetarë dhe të shprehej në rrjetet e mediave sociale ndërsa ishte në gjyq për mashtrim, pavarësisht përpjekjeve të...

Shqiptari më i urryer në botë sërish në telashe të mëdha

Në 2015-ën, Martin Shkreli mori famë ndërkombëtare pasi, në pozicionin e CEO-s së kompanisë së tij farmaceutike, rriti çmimin e një mjekimi me 5000%. ...

Martin Shkreli: Ju tregoj sëmundjen e Hillary Clinton

Është personazhi publik më i urryer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fjala është për ish-drejtuesin e kompanisë farmaceutike “Turing”, Martin Shkreli. SË fundi...

Rishfaqet Martin Shkreli: Do të bëhem Mbreti i Shqipërisë

Nga Ruben Avxhiu/Martin Shkreli, që para disa muajsh mori nofkën “shqiptari më i urryer në internet” ka deklaruar se do të mbështesë kandidatin Donald...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...