Ballina Etiketimet Marshimi

Etiketim: marshimi

Plani i ri i studentëve, nisin “marshimin gjithpërfshirës”

Studentët protestues kanë hartuar një plan të ri për t’i dhënë hov, revoltës së tyre dhe forcimit të radhëve. Ata do të nisin marshimin...

MBROTEATRIN! VOA transmeton marshimin në mbrojtje të Teatrit Kombëtar drejt Kryeministrisë

Ashtu siç dhe ishte lajmëruar më herët ka nisur prej pak minutash marshimi protestë i artistëve dhe shoqërisë civile në mbrojtje të godinës aktuale...

Marshimi për gjyqtaren, MD: U “gjakos” ministria për përgjegjësi që nuk...

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas protestës së shoqërisë civile pasditen e sotme, kundër dhunës në familje që disa ditë më parë shënoi viktimën...

LGBT për paradën e 13 majit: Garanci nga Basha që s’do...

Kjo e shtunë do presë në shesh dy protesta të ndryshme. Nga njëra anë është parada e aleancës LGBT dhe pro LGBT, të cilët do...

EDITORIAL

Ministri Ditmir Bushati pritet të hap “letrat” në PS

Ditmir Bushati vazhdon të jetë ministër i jashtëm. Në mënyrë kushtetuese dhe ligjore ai është ministër dhe...

FORUM

Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!

Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që...

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...