E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Mars

Etiketim: Mars

Toka shumë shpejt do të ndalojë së rrotulluari

Njerëzimi do të zhvendoset dhe do të jetojë në Mars. Miliarderi Elon Musk ka bërë publike planet e kompanisë se tij “SpaceX” për të...

Zbulim i shkencëtarëve: Në Mars ka një liqen!

Në “Planetin e Kuq” mund të ketë jetë. Besimi forcohet pasi një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se kanë gjetur për herë të parë ujë...

NASA publikon zbulimin e madh: Mbetje organike në Mars

Në fillim të javës NASA doli me një deklaratë se në ditët në vijim do të publikonte informacione të rëndësishme nga gjetjet që janë...

Shenja jete në Mars, zbulohen molekula organike në planetin e kuq

Në Mars ka molekula organike dhe metani të cilat ndryshojnë në atmosferë në varësi të klimës. Asnjëherë si tani planeti i kuq nuk ka pasur...

Nasa do fillojë kërkimet për jetën e alienëve në Mars?

NASA po përgatitet për të bërë një njoftim në lidhje me eksplorimin në Mars. Në mënyra të pashmangshme, në internet kanë dalë spekulime se...

NASA dëshiron të dërgojë bleta-robot në Mars, ja për çfarë do...

Nëse do të zgjidhnit një muzikë për shkuarjen e robotit në Mars, çka do të zgjidhnit? NASA sapo ka vendosur të financojë eksplorimin e Marsit...

“Një grua duhet të zbresë në Mars”

Njeriu i parë që udhëtoi në hapësirë ishte mashkull, e po ashtu edhe 12 të tjerët që ecën në Hënë. Gjërat duhet të ndryshojnë...

Siri, mbi 780 të vrarë vetëm në muajin mars

Rrjeti Sirian për të Drejtat e Njeriut, bëri të ditur se në 54 masakra, 40 prej të cilave të realizuara nga regjimi Asadit muajin...

NASA po fsheh provat për ekzistencën e alienëve

Provat e jetës në Mars po fshihen nga NASA, sipas shkëncëtarit Barry DiGregorio nga Universiteti Buckingham. Eksploruesi i agjencisë hapësinore, Curiosity ka kapur ato që...

Horoskopi mujor, ja çfarë parashikojnë yjet për ju në Mars

Dashi Në muajin mars ju do të ketë një arsye të madhe për të buzëqeshur. Prandaj nuk keni pse të shtireni, pasi do ju qeshë...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...