E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Mars

Etiketim: Mars

Të shkosh në Mars kushton 500 mijë dollarë, kthimi është falas

Për të shkuar deri në Mars do të duhet gjysmë milion dollarë. Ndërsa shifra zbret deri në 100 mijë nëse do ketë një numër...

Zbulohet imazhi i ri mahnitës, shikoni deltën e lumit në Mars...

Një foto e realizuar nga orbita ExoMars tregon një pamje mahnitëse të deltës së lumit të lashtë, duke treguar edhe njëherë se uji rrjedh...

Brenda 20 viteve shkencëtarët do të dërgojnë në Mars një mision...

Marsi, zot i luftës, heroi i tregimeve tona fiction. Ai ka ushqyer imagjinatën njerëzore për mijra vite. Ne dimë se ky planet, tashmë i...

Dërgimi i njeriut në Mars “nuk është ide e mençur”

Njëri nga njerëzit e parë që ka orbituar hënën thotë se plani për misione në Mars me ekuipazh njerëzor nuk është “një ide e...

Krishtlindjet arrijnë deri në Mars!

Atmosfera e bukur e Krishtlindjeve ka arritur dhe në planetin Mars, në të cilin duket se mbizotëron ngjyra e bardhë. Agjensia Evropiane e Hapësirës (ESA)...

Strukturë aliene në Mars, zbulohet një piramidë si ajo e Egjiptit...

Një strukturë e ngjashme me një piramidë, e ngjashme me ato të ndërtuara në Egjiptin e lashtë, thuhet të jetë zbuluar në Mars. Teoricienët e...

Sonda InSight e NASA-s regjistron tingujt e parë të erës në...

Sonda InSight e NASA-s ka regjistruar tingujt e parë të erërave në Mars, gjatë javës së parë të operacioneve në këtë planet. Laboratori Jet Propulsion...

Roboti i dërguar nga NASA zbret me sukses në Mars

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA ka zbarkuar një robot të ri në Mars. Sonda 'InSight' synon të studiojë brendësinë e panetit të kuq dhe ta...

NASA dërgon në Mars robotin e misionit “InSight”

Shtetet e Bashkuara po dërgojnë një robot tre këmbësh me një krah lëvizës në sipërfaqen e Marsit. Roboti pritet të zbresë në Planetin e...

Toka shumë shpejt do të ndalojë së rrotulluari

Njerëzimi do të zhvendoset dhe do të jetojë në Mars. Miliarderi Elon Musk ka bërë publike planet e kompanisë se tij “SpaceX” për të...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...