E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: marrëveshja

Meçorapaj: Rama i rrethuar nga ndërkombëtarët, marrëveshja e 18 majit ka...

Deputetja e PD-së për "Koha Jonë", Nada Meçorapaj: Qeveria tranzitore është një kabinet multipartiak që përgatit zgjedhje të besueshme dhe harton një paketë pro...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, vështirë e mundshme sivjet

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip S. Kosnett dhe ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle Scott në një editorial për gazetën “Zëri” kërkuan që...

BE kërkon kontrollin e kufirit shqiptar, Salianji: Konfirmohet se kufijtë menaxhohen...

Marrëveshja ndërmjet Bashkimit Europian dhe Republikës së Shqipërisë për kontrollin e kufirit, e cila u diskutua në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar të...

Parlamenti grek voton të enjten, marrëveshjen për emrin e Maqedonisë

Parlamenti i Greqisë do të votojë të enjten për t’i dhënë fund një mosmarrëveshjeje të gjatë midis Athinës dhe Shkupit lidhur me emrin e Maqedonisë,...

Marrëveshja Rama-Basha, Berisha: Nuk e dija që do takoheshin!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në A-Show në News24 se nuk e dinte për marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha. I pyetur nga gazetari Adi Krasta,...

Arrihet marrëveshja që do të ndryshojë të ardhmen ekonomike të Europës!

Gjermania dhe Franca kanë rënë dakord për një buxhet të përbashkët për Eurozonën gjatë vizitës së presidentit Emmanuel Macron në Berlin ditën e së...

Tsipras: Marrëveshja e Prespës, model ndërkombëtar dhe perspektivë ekonomike

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras në Samitin e tretë "Thessaloniki summit“ në Athinë ka folur për Marrëveshjen e Prespës si model ndërkombëtar për konteste...

Marrëveshja me FMN – Nga 1 Nëntori ky shtet rrit çmimin...

Kiev ka njoftuar se ukrainasit do të duhet të paguajnë rreth 25 për qind më shumë për gazin duke filluar nga nëntori. Vendimi pason...

Solana: Marrëveshja e Prespës model për zgjidhjen e konflikteve

Ish- përfaqësuesi i lartë i BE-së, Havier Solana në një shkrim  në “Projekt Sindikejt” thotë se marrëveshja e Prespës mund të shërbej si një...

Marrëveshja – Akses online në regjistrin elektronik të pasurive mes ZRPP...

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme dhe Përmbarimi Gjyqësor Shtetëror nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi e cila i jep akses on line zyrës...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...