Ballina Etiketimet Marku

Etiketim: Marku

Protesta e studentëve, Marku: Po shprehin mllefin e shoqërisë

Shefi i Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin e Histori-Filologjisë, Mark Marku ka bërë një analizë të protestës së studentëve ditën e sotme. I ftuar në...

Gjonaj e Marku takohen me prokurorin e Antimafias italiane

ROME- Forcimi i bashkëpunimit për hetimin e përbashkët në luftën kundër krimit të organizuar dhe trafiqeve të paligjshme. Kjo ka qenë kryefjala e takimit mes...

Pakti Xhafaj-Marku, shpërthen Vasili: Marrëveshje për të arrestuar e përndjekur gjithë...

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i bën thirrje Partisë Socialiste që ta anollojë marrëveshjen e nënshkruar dje mes...

PD denoncon marrëveshjen Marku-Xhafaj: Antikushtetuese, po bëjnë SPAK privat

Partia Demokratike ka denoncuar sot marrëveshjen mes Ministrit të Brendshëm dhe Prokurores së Përgjithshme, e cila sipas saj, e vendos Prokurorinë në shërbim total...

Marku pranon boshllëqet ligjore, Vasili: Rama vijon strategjinë antiintegrimit

Pas deklaratës së Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku se ka boshllëqe ligjore për çështjen e zgjedhjes së prokurorit, ka ardhur reagimi i parë nga LSI-ja. Kreu...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...