E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Maradona

Etiketim: maradona

Maradona i shtang të gjithë, debutim “ëndrrash” në Meksikë

Fillimisht e pritën me ofendime në Meksikë, por tani legjenda e futbollit të Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka treguar klasin edhe si trajner. Pak ditë...

Maradona nuk është mirë, gjeste të turpshme para tifozëve

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona sa vjen e përkqësohet nga gjendja e tij mendore. Ai e ka tepruar me abuzimin ndaj drogës dhe...

Konfirmohet marrëdhënia pasionante mes Maradonës dhe Wanda Nara

Kur Wanda Nara ishte një adoleshente, thashethemet u përhapën se ajo kishte jetuar një verë plot pasion me Diego Maradona, në vendpushimin bregdetar të...

Maradona: Me këtë Argjentinë, Messi është si një karrocë dore në...

Maradona ka përjashtuar Lionel Messin nga kritikat e tij ndaj ekipit të Argjentinës. “Ata e donin Leon për të zgjidhur të gjitha problemet. Në fakt,...

U frymëzuan nga Maradona, kolumbianët peticion FIFA-s

Tifozët kolumbianë kanë përgatitur një peticion drejtuar FIFA-s për riluajtjen e ndeshjes së 1/8-ave të finaleve ndaj Anglisë. Tifozët, të mërzitur, i kanë kërkuar qeverisë...

Maradona: Tani fillon Botërori, Messi do të shkëlqejë

Diego Maradona beson se Kampionati Botëror 2018 mund të jetë ende turneu i yllit të Argjentinës, Lionel Messi. “Albicelestët’ vuajën shumë për të kaluar...

Mediat spanjolle shkruajnë për “vdekjen” e tij, Maradona kërkon “kokën” e...

Dy klipe-audio të dy mediave në gjuhën spanjolle kishin raportuar se Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit argjentinas, kishte pësuar atak në zemër, do...

Kjo është arsyeja pse Maradona mban dy ora

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ka qenë protagonist në këtë Botëror me prezencën e tij në tribunën VIP gjatë ndeshjeve që luan...

Maradona përfundon në spital pas ndeshjes së Argjentinës (VIDEO)

Diego Armando Maradona i është kthyer përsëri veseve të vjetra gjatë ndeshjes Argjentinë-Nigeri. Legjenda e futbollit botëror dukej se nuk ishte në gjendje të...

Maradona mbron Mesin: I ke bërë të gjithë të të qëndrojnë...

Nga histeria kundër kombëtares, me sa duket, sot e gjithë Argjentina do jetë e bashkuar. Diego Armando Maradona mbështet Lionel Mesin në mes të...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...