E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: maqedonia

U kthyen nga Iraku dhe Siria, arrestohen 7 luftëtarë të ISIS...

Ministri i Brendshëm i Maqedonisë tha se policia ka arrestuar sot shtatë persona që besohet se kanë luftuar në Siri dhe Irak krahas kryengritësve...

Maqedonia publikon listën, grumbullon 4 shqiptarë dhe harron Ibrahimin

Maqedonia po përgatitet për ndeshjet e Ligës së Kombeve. Trajneri i përfaqësueses maqedonase  Igor Angellovski ka publikuar ditën e sotme listën, ku në sy...

Maqedonia ngec 50 vjet larg standardeve të BE-së

Maqedonisë do t`i duhen të paktën edhe 50 vite që të arrijë nivelin e standardit jetësor të vendeve të Bashkimit Evropian, theksohet në raportin...

18 muaj për anëtarësim e Maqedonisë në NATO

Dejtori për partneritet global të NATO-s, James McKee vlerëson se Maqedonisë i duhen të paktën 18 muaj për t’u bërë anëtare e 30 e...

Negociatat, Gjosha me deklaratë të fortë: Shqipëria penalizoi Maqedoninë

Ish-Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur se Shqipëria është bërë pengesë për Maqedoninë, pasi për të...

Maqedonia feston ftesën për anëtarësim në NATO

Nën moton “Ecim përpara, Maqedonia në BE dhe NATO”, mbrëmë në 15 qytete anembanë Maqedonisë u festua marrja e ftesës për fillimin e negociatave...

Zaev: Marrëveshja krijon të ardhme më të mirë për Maqedonisë dhe...

Marrëveshja krijon miqësi dhe bashkëpunim, por edhe perspektiva për qytetarët e të dy vendeve, thotë kryeminsitri i Maqedonisë, Zoran Zaev në deklaratë për Agjencinë...

Stoltenberg: Maqedonia do bëhet anëtare e NATO-s, kur të finalizojë marrëveshjen...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg qartazi bëri me dije se vetëm me ndryshimin e emrit, Maqedonia mund të hyjë në Aleancë. “Njerëzve në...

Lajmi i mirë për Maqedoninë, në samitin e radhës do të...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev vlerësoi pozitivisht marrëveshjen rreth çështjes së emrit. Stoltenberg edhe një herë...

Maqedonia në NATO?! Stoltenberg: Varet nga referendumi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se pret nga liderët e shteteve të Aleancës, që në samitin e korrikut të marrin një...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...