E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: maqedonia

Liqeni i Ohrit. Larmia biologjike në rrezik

Sfidat për mjedisin mes vendeve të Ballkanit janë të njëjtat dhe i prekin të gjithë njësoj. Të gjithë jemi "një", mjedisi na përket të...

Kim Mehmeti: Maqedonia është kalbur, po kërkohet kazani për ta hedhur

Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti nuk beson se zgjedhjet e reja parlamentare do të sjellin ndonjë ndryshim në Republikën e Maqedonisë. “Edhe nëse mbahet zgjedhjet...

LSDM në fushatë: shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni

  Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev premton se gjuha shqipe do të jetë gjuhë zyrtare pas zgjedhjeve të 11 Dhjetorit në Maqedoni. Ai thotë se...

Hiqet tarifa e lejes së qëndrimit për studentët e diasporës

Studentët shqiptarë nga Kosova, Mali i Zi, Maqedonia dhe Serbia përjashtohen nga tarifa e shërbimit për lejen e qëndrimit. Me nismë të Ministrit të Punëve...

Kuqezinjtë mbërrijnë në “Loro Boriçi”, do luhen 15 minutat e mbetura

Stuhia e fuqishme la ndeshjen mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, në minutën e 75 pezull.  Sot do luhen 15 minuta lojë për të shpresuar në një...

Sulmuesi braktis Kombëtaren para sfidës me Maqedoninë

Sulmuesi i Kombëtares, Shkëlzen Gashi ka braktisur ekipin e Shqipërisë për shkak të një dëmtimi. Sulmuesi i Colorado Rapids nuk do të jetë pjesë e...

EDITORIAL

Lesi, kryeministrit Rama: Do të ikësh si Nano me brekushe në Maqedoni!

Edi Rama ishte në emision live këtë të martë te Report TV. Përballë ishin gazetarët Muhamet Veliu,...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...