Ballina Etiketimet Manjola Zeka

Etiketim: Manjola Zeka

Facebook sot është më i bukur se kurrë…

Nga Manjola Zeka Facebook sot është më i bukur se kurrë... Ju lutem mos i prishni këto radhë të shkruara me pastërti dhe sinqeritet nga...

Për vajzat e bisturisë dhe ato “të thjeshta”

Vajza: Mos e çani kokën. Mjafton të ndjeheni mirë me veten. Qeshni. Gëzojeni jetën. Edhe sikur të keni celulit e bark mendoni që Dielli...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

...askush nuk sheh e vlerson më njeriun, përkundrazi, "paja dhe bagazhet". A ka? Sa ka? Ç'makinë ka? A është bos? E po t'i shohësh...

Kur do të pushojnë fëmijët e ngujuar?

Sa gjaqe janë pajtuar? Sa fëmijë janë nxjerrë nga ngujimi? Janë pyetje që më buçasin brenda kafkës. Sigurisht shoh fëmijët e mi, dalin, luajnë,...

Një mesazh për mësuesen time të klasës së parë

E di që sot jeton në Tiranë, vitet të rëndojnë mbi supe, më ka marrë malli të të shoh. Po a mund të japësh...

Per Liljanen e Fierit..

Nga Manjola Zeka Jam e sigurt se te henen do pendohet. Do jargavitet para trupit gjykues, nga trim do kthehet ne burrec dhe do perbetohet...

Pse gënjeni fëmijët?! Librat mungojnë nuk janë të gjithë…

Tenderi i pullave në Ministrinë e Arsimit përfundon më datë 5 Shtator.  Kjo është përgjigja, që unë mora sot, kur shkova për të blerë...

Ti je monster Anjeza Shabani!

Nga Manjola Zeka/Ti je monstër! Ti je kafshë (e egër) sepse shumë të tjera(kafshë) dinë të falin dashuri. Ti je një funderrinë, ti je...

Zoti Kryeministër! Më detyroheni 50 mijë lekë!

Nga Manjola Zeka Kjo është një histori e 13 viteve më parë. Prej vitesh mbuloja problemet sociale në gazetën “Koha Jonë”. Intervistat, reportazhet, portretet njerëzorë,...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...