E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Manjani

Etiketim: Manjani

“Amnistia” shqyrtohet në Komisionin e Ligjeve, Manjani: Në burgje ka mbipopullim

Komisioni i Ligjeve në mbledhjen e sotme po diskuton lidhur me projektligjin e qeverisë për dhënie amnistie për të burgosurit. I ftuar në Komision për...

Dënimet alternative, Manjani: Burgu s’është zgjidhje, jo standard demokratik

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një tyrezë për dënimet alternative ka deklaruar se burgu nuk është zgjidhja, por duhet të aplikohen mjete të...

Sulmi me salcë ndaj Nikollës, Manjani: Protesta nuk duhet të justifikojë...

Ministri i drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar sot pas sulmit me salcë që një aktiviste e Lëvizjes për Universitetin i bëri dje ministres së...

Manjani: Burgu nuk është spital. Totozani: 114 persona në burgun e...

Të dënuarit që vuajnë dënimet e tyre në burgjet e Shqipërinë ankohen për kushtet në këto institucione. Një javë më parë, “News 24” përcolli...

Audio-skandali i gjyqtarit, KLD mblidhet në orën 13:00. Manjani: Nuk mund...

Pas publikimit të audio-skandalit mbrëmjen e kaluar në emisionin “Stop”, ku kreu i Gjykatës së Gjirokastrës i kërkonte favore seksuale një gruaje, në këmbim...

Ndërhyrja e ushtrisë në luftën kundër drogës, Tahiri: Propozimi i Manjanit...

Gjatë konferenëcs për shtyp, ku bëri me dije ashpërsimin e dënimeve për kultivuesit dhe trafikuesit e kanabisit ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u pyet...

Kanabisi, Rama: Qëndrim personal i Manjanit për përdorimin e ushtrisë. Shkrimet...

Intervista: Faleminderit që keni ardhur menjëherë pas një vizite shumë të polemizuar në fakt zoti Rama edhe në një kontekst të rëndësishëm për kryeministrin e...

Abuzoi me detyrën, Manjani shkarkon kreun e ZRPP në Berat

Kreu i Zyrës vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Berat, Arben Baxhia është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Pas një sërë...

Kushtetuta e re, Manjani: Përmbysëm sistemin aktual të drejtësisë

Ministri i Drejtësi Ylli Manjani është i ftuar sonte në Tonight Ilva Tare. Ministri i jep pergjigje disa prej nismave kryesore te ndermarra gjate...

Zbardhen Emailet. Manjani: Ja ku mashtron Xhafaj

Nisja me tensione në Konferencën e Kryetarëve, mes kreut të Kuvendit Ilir Meta dhe kreut të Komisionit të Reformës, Fatmir Xhafaj ka vijuar me...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...