E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Manjani

Etiketim: Manjani

Manjani: Meta njeri super i talentuar për të qeverisur vendin

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron hapur se kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim duhet të jetë Kryeministri i vendit. Në një kohë kur LSI...

Tryeza për 27 ligjet e ‘Drejtësisë’ Manjani: Sot nisi reforma reale

Komisioni Paramentar i Ligjeve ka organizuar një tryezë konsultimi për 27 ligjet e Reformës në Drejtësi. Në fokus të kësaj tryeze është ligji për Noterinë,...

Manjani: Droga është rrezik kombëtar

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, gjatë një interviste të dhënë në emisionin “Top Story”, në Top Channel, tha se vazhdon me bindjen e tij...

Shantazhi i AMA-s ndaj Ora News, reagon ministri Manjani: Mbyllja e...

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagon ndaj shantazhit që Autoriteti Mediave Audiovizive ka bërë ndaj Radio Televizionit Ora News “AMA duhet të nxisë shtimin e...

Manjani ironizon qeverinë, i kujton “11 Janarin”: I çuditshëm injorimi i Ditës...

Sot është 11 Janar, dita kur Shqipëria u bë Republikë Popullore, 2 vite pas çlirimit të vendit. Por siç duket qeveria dhe institucionet nuk e...

LSI, Manjani: “Koalicioni i ardhshëm? Ka kohë deri në 19 prill

“Një sistem zgjedhor ku vota nuk e zgjedh kryeministrin, por e zgjedh marrëveshja e partive politike, nuk është sistem zgjedhor” Përgjigjen e ftesës së tij...

Ndryshimet në politikën penale, Manjani: Drejtësi efektive dhe e barabartë

Drejtësisë, Ylli Manjani, bëri me dije me anë të një postimi në Facebook se po përgatitet “një paketë ndryshimesh në Kodin Penal dhe në...

Manjani përshëndet vendimin e KQZ-së: Ligji duhet zbatuar me çdo kosto

Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandateve të dy deputeteve Shkëlqim Selami dhe Dashmir Tahiri si dhe kryebashkiakut të Kavajës Elvis...

Manjani: I keqardhur që komisioni rrëzoi amnistimin e të sëmurëve, po...

Ndryshimi në ligjin për amnistinë kanë ngjallur reagime të ndryshme nga aktorët politikë dhe drejtuesit e institucioneve në vend. Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është...

Manjani: Amnisti ndaj të dënuarve deri në 2 vjet, nuk ka...

Projektligji për amnistinë diskutohet ditën e sotme në Komisionin parlamentar të Sigurisë. Duke raportuar para anëtarëve të Komisionit, ministri i Drejtësisë Ylli Manjani tha se...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...