E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Manjani

Etiketim: Manjani

600 mijë refugjatë, Manjani: Europa i diskuton, qeveria mendje-grisur i hap...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani përmes një statusi në facebook ka reaguar lidhur me pohimin e zv.ministrit të Brendshëm Julian Hodaj për median gjermane,...

Sulmet ndaj LGBTI, Donald Lu parlajmëron Manjanin dhe Shehun: Kujdes!

Ambasadori amerikan në Tiranë përmendi me emra dhe lavdëroi disa funksionarë publikë që u dolën në krah LGBTI-ve.Gjatë forumit që po zhvillohet sot për...

Llalla, Manjani: Drejtësia duhet ta sqarojë, ose…

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar në Ora News, ndalimin e hyrjes në SHBA për ish-kryeprokurorin Llalla dhe familjen e tij. Manjani tha se...

Ekstradimi i Seitit, Manjani: Ping-pong i “sikletit”, Prokuroria qartësisht po fajëson...

Pas pyetjeve publike që i drejtoi pak orë më parë kryeprokurores Arta Marku, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani vijon të ketë paqartësi për rastin...

Manjani: Fiku radarët, kreu i pandehur i qeverisë kujtohet për Europën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar kreun e qeverisë, Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter mëngjesin e sotëm, Manjani shkruan se Rama...

Zgjedhjet në Gjermani, ironia e Manjanit: Zgjedhje jo shaka

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani pëmres zgjedhjeve nl Gjermani, ka përçuar mesazhin që exit pollet askush nuk i konteston. Partitë pranojnë rezultatet dhe falenderojnë...

Vrasja e Fildes Hafizit, Manjani: E kam pasur studente, ishte ekselente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani tha në studion e lajmeve të Ora News se gjyqtaren e vrarë nga ish-bashkëshorti, Fildes Hafizi e ka pasur...

Manjani: Me shkarkimin e zv/ministrit të Brendshëm, Rama konsumoi një krye-vepër...

Pak minuta pasi Kryeministri Edi Rama urdhëroi shkarkimin e zv.ministrit të Brendshem, Ilir Marku, ka ardhur treagimi i ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani. Përmes një...

Shkarkimi i Metës si President, Manjani i përgjigjet Ruçit

Ish-Ministrisë i Drejtësisë, Ylli Manjani,  i është përgjigjur paralajmërimit të Gramoz Ruçit për shkarkimin e Metës si President, nëse sipas tij nuk ndal shantazhet...

Manjani: Paradoks, Kryeministri duhet të japë llogari…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e cilëson si paradoks mos dhënien e llogarisë nga ana e Kryeministrit Rama, për atë çfarë ka bërë apo...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...