Ballina Etiketimet Manjani

Etiketim: Manjani

“Balili”, Manjani: Policia magazinë e të vetëdorëzuarve?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në "Tempora" nga Sonila Meço, tha se rasti i Klement Balilit tregon dështimin spektakolar të policisë. Manjani: Pretendimet e...

“Punësimet në burgje nga PS”, Manjani: S’do i lajë mëkatet Çuko

Një ditë pasi "Zëri i Amerikës" publikoi një pjesë të përgjimeve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda që çuan në pranga ish-drejtorin e Burgjeve...

Manjani: Rama, kryekadriu që ka mbijetuar në politikë

Ish ministri, Ylli Manjani është shprehur se kryeminsitri Edi Rama ofendon gazetarët me fjalën ‘kadri’, por në fakt ai është kryekadriu që ka mbijetuar...

Batuta e ditës/ “Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie, Rama nuk ka...

Vendimi i sotëm i kryeministrit Edi Rama për t'u vetëshpallur Ministër i Jashtëm ka sjellë reagime të shumta. Ish-ministri i drejtësisë ka postuar në Facebook...

Grabitja e armëve në Pashaliman, Manjani thirrje NATO-s: Lëreni Irakun, Afganistanin…

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Jug të vendit, ku mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman, ku nga raportimet e...

Propozimi i Manjanit: Opozita t’i linte peng mandatet për studentët

Ish-ministri i Drejtësisë dhe një nga kritikët e qeverisë, Ylli Manjani ka dalë kundër thirrjes së studentëve, se atyre nuk duhet t’u bashkohet opozita. Në...

Të zhdukurit e Vlorës, Manjani: Nga kanabizimi i vendit

Të zhdukurit e Vlorës, 80 persona për të cilët nuk ka as nam e as nishan, ndërkohë që shteti hesht, do të jenë argumenti...

“Astiri”, Manjani: Veliaj foli si komunistët, po ua merr pronat dhe...

Për ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani deklaratat e djeshme të kryebashkiakut Erion Veliaj lidhur me çështjen e banesave dhe lokaleve që do të prishen...

Reagimi i Ramës për Kadriun, Manjani: Ma shpifi leshi i hundës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ka kushtuar vëmendje përgjigjes së kryeministrit Edi Rama në “Facebook” për një person me emrin Kadri që hidhte...

Manjani: Ramizi lindi Pluralizmin, Edvini rilindi Monizmin

Nga Ylli Manjani Ramiz Alia ne krye të PPSH, në vitin 1990 lejoi fjalën e lirë e besimin fetar kohë përpara se të pranohej pluralizmi...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...