E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Manastirliu

Etiketim: Manastirliu

Dialog me BE, Manastirliu: Gjithëpërfshirje me romët e egjiptianët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri organizuan në Tiranë seminarin e katërt të Dialogut Politik për Përfshirjen...

Qendra e parë për viktimat e dhunës seksuale, Manastirliu: Mbrojtje pa...

Në 16 ditët e aktivizimit kundër dhunës me bazë gjinore, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapi qendrën Lilium, e para qendër e menaxhimit...

Manastirliu: Gjithëpërfshirje për personat me aftësi të kufizuar

Karrige me rrota falas dhe shërbime sa më pranë komunitetit për personat me aftësi të kufizuar. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu...

Ministria ndriçon portokalli, Manastirliu: Gratë të denoncojnë dhunën, ka mbrojtje të...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u ndriçua portokalli në ditën ndërkombëtare kundër dhunës, duke çelur fushatën e 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës...

Manastirliu: 580 mijë qytetarë përfitojnë nga investimet në QSH

“Me investimet për rehabilitimin e 100 qendrave shëndetësore me buxhetin e vitit 2019 do të përfitojnë drejtpërdrejt 580 mijë qytetarë”. Kështu deklaroi Ministrja e...

Manastirliu në Shtëpinë e Fëmijëve Durrës: Agjentë dhe kamera në çdo...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu prezantoi skuadrat e terrenit dhe nënshkroi me drejtuesit e UNICEF dhe Save the Children memorandumin për...

Pagat e mjekëve do rriten. Kryeministri inspekton punimet në maternitetin e...

Kryeministri Rama inspektoi punimet e maternitetit të ri të Sarandës, ku ministrja e Shëndetësisë i paraqiti detajet e investimit. “ Dikur ka qenë në një...

Inaugurohet Urgjenca e re e Shkodrës, Manastirliu: Hap konkret për rritjen...

Urgjenca e re e Spitalit të Shkodrës është inauguruar këtë të enjte, në praninë e ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu. Manastirliu u shpreh se...

Buxheti, Manastirliu: 30 mijë familje mbështetet direkt nga politika e re...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi nga Komisioni i Shëndetësisë në Kuvend se projektbuxheti i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për 2019-n është 74 miliardë...

Barnat pa recetë, Manastirliu: Asnjë tolerancë për farmacitë që abuzojmë

''Nuk do të ketë asnjë tolerancë për farmacitë që abuzojnë me shëndetin e qytetarëve. Masat do të përshkallëzohen, jo vetëm gjoba por edhe heqje...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...