E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Manastirliu

Etiketim: Manastirliu

Martesa e fëmijëve, Manastirliu: Investim në edukim

Për 16 ditë me rradhë, në Tiranë u mbajtën konferenca, aktivitete kundër dhunës me bazë gjinore dhe në ditën e 16-të të aktivizimit, ministrja...

Dialog me BE, Manastirliu: Gjithëpërfshirje me romët e egjiptianët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri organizuan në Tiranë seminarin e katërt të Dialogut Politik për Përfshirjen...

Qendra e parë për viktimat e dhunës seksuale, Manastirliu: Mbrojtje pa...

Në 16 ditët e aktivizimit kundër dhunës me bazë gjinore, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapi qendrën Lilium, e para qendër e menaxhimit...

Manastirliu: Gjithëpërfshirje për personat me aftësi të kufizuar

Karrige me rrota falas dhe shërbime sa më pranë komunitetit për personat me aftësi të kufizuar. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu...

Ministria ndriçon portokalli, Manastirliu: Gratë të denoncojnë dhunën, ka mbrojtje të...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u ndriçua portokalli në ditën ndërkombëtare kundër dhunës, duke çelur fushatën e 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës...

Manastirliu: 580 mijë qytetarë përfitojnë nga investimet në QSH

“Me investimet për rehabilitimin e 100 qendrave shëndetësore me buxhetin e vitit 2019 do të përfitojnë drejtpërdrejt 580 mijë qytetarë”. Kështu deklaroi Ministrja e...

Manastirliu në Shtëpinë e Fëmijëve Durrës: Agjentë dhe kamera në çdo...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu prezantoi skuadrat e terrenit dhe nënshkroi me drejtuesit e UNICEF dhe Save the Children memorandumin për...

Pagat e mjekëve do rriten. Kryeministri inspekton punimet në maternitetin e...

Kryeministri Rama inspektoi punimet e maternitetit të ri të Sarandës, ku ministrja e Shëndetësisë i paraqiti detajet e investimit. “ Dikur ka qenë në një...

Inaugurohet Urgjenca e re e Shkodrës, Manastirliu: Hap konkret për rritjen...

Urgjenca e re e Spitalit të Shkodrës është inauguruar këtë të enjte, në praninë e ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu. Manastirliu u shpreh se...

Buxheti, Manastirliu: 30 mijë familje mbështetet direkt nga politika e re...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi nga Komisioni i Shëndetësisë në Kuvend se projektbuxheti i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për 2019-n është 74 miliardë...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

“Herët e para” të Ilir Metës si thyerje e tabuve të një Presidenti

Nga Gëzim Saliu -  Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe...

Me Ramën nuk mund të negociohet

Nga Kastriot Islami - Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë...