E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Manastirliu

Etiketim: Manastirliu

Dhunimi i mjekut në QSUT, Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin...

Pasditen e djeshme është dhunuar një mjek i Urgjencës së Infektivit nga familjarët e një pacienti. Mjeku me inicialet G.S. është goditur nga familjari...

Manastirliu qetëson qytetarët: Nuk ka grip derri, as epidemi gripi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qetesuar sot qytetaret duke thene se ne vend nuk ka grip derri, dhe as epidemi gripi. Pas tre rasteve...

Kanceri i qafës së mitrës, Manastirliu: Testi HPV falas për 16...

Ministrja Manastirliu deklaroi sot në Ditën Botërore kundër kancerit së qafës së mitrës për përmirësimin e diagnostifikimit dhe trajtimit të tumoreve janë investuar 10...

Tarifat Dentare, Manastirliu: Jo rritje çmimesh tek dentistët

''Do të merren masa nga Ministria e Shëndetësisë dhe Financave'', tha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, lidhur me debatin për tarifat dentare. Ky koment u...

Manastirliu në Komsi të Burrelit: Shëndetësia në gadishmëri për emergjencat

Ministrja e Shëndetsisë dhe Mbrojtjes Sociale vizitoi sot qendrën shëndetësore Komsi dhe spitalin e Burrelit ku inkurajoi ekipet mjekësore për shërbimin dhe gadishmërinë për...

Me helikopter nga Burreli në Tiranë, nëna lind fëmijën e 8-të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”  shkruan se një nënë 41-vjeçare pak minuta më parë ka sjellë në...

Manastirliu në maternitetin e Elbasanit: 28 inkubatorë të rinj

“Bonusi i bebes po shpërndahet në çdo maternitet në vend, në një sportel unik të gjendjes civile ku mund të regjistrohet menjëherë i porsalinduri”. Deklarata...

Festë për fëmijët e shtruar në pediatri, Manastirliu: Investim me 28...

Këto Krishtlindje kanë sjellë atmosferë festive edhe për fëmijët e shtruar në repartin e Pediatrisë në Qendrën Universitare “Nënë Tereza”. Fëmijët e shtruar në...

Krishtlindja dhe Viti i Ri, ja urimi i veçantë i MSH...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar Krishtlindjen dhe Vitin e Ri. Ajo ka publikuar në profilin...

Martesa e fëmijëve, Manastirliu: Investim në edukim

Për 16 ditë me rradhë, në Tiranë u mbajtën konferenca, aktivitete kundër dhunës me bazë gjinore dhe në ditën e 16-të të aktivizimit, ministrja...

EDITORIAL

Qeveria mblodhi plaçkat, ikën për Vlorë në mesnatë

-Disa ministresha të bukura, emëruar kohët e fundit, kanë bërë gati valixhet për të qëndruar gjatë në...

FORUM

Mesazhi i Zhejit para protestës: Shqiptarët të mos ulin kokën. Protesta tremb vetëm pushtetarët

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e protestës së opozitës, analisti Artur Zheji ka publikuar...

Një ditë para protestës…

Nga Julian Deda Sot është një ditë e qetë dhe e sigurtë për të gjithë ata që do...