Ballina Etiketimet Mali i Tomorrit

Etiketim: Mali i Tomorrit

Pamjet fantastike nga maja e malit të Tomorrit në dimër (VIDEO)

Alpinisti Fation Plaku dhe grupi i tij janë ngjitur në këto ditë të ftohta të dimrit në malin e Tomorrit. Ata kanë udhëtuar për...

Të panjohurat e Malit të Tomorrit

Nga Sazan Guri - Mali i Tomorrit së bashku me hien e lënë të Dodonës që në supe mbart, nuk është i sotshëm, e as...

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, policia merr masat

Është traditë që fundi i gushtit është Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit. Të hënën nis pelegrinazhi dhe policia e Beratit ka marrë masat për...

Festa në malin e Tomorrit. Meta: Progres në ripërtëritjen e besimeve...

Në malin e Tomorrit, në Berat zhvillohet pelegrinazhi i përvitshëm me rastin e festës së Abaz Aliut. Në këtë ceremoni ku marrin pjesë besimtarët...

Nis pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, ja masat që janë marrë...

Nis ditën e sotme dhe për 1 javë rresht do të bëhet pelegrinazhi në malin e Tomorrit në Berat. Për të shmangur pikërisht problemet...

Festa e Roshnikut/Promovohet turizmi malor në zonën e Malit të Tomorit

Bashkia Berat në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit organizoi “Festën e Roshnikut” Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Turizmit, Bashkia Berat në bashkëpunim me organizatën CNVP,...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...