E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Mal

Etiketim: mal

Ky mal është ndër më të rrezikshmit në botë. Zbuloni për...

Pozicionuar 120 kilometra nga qyteti i famshëm X'an në Kinë, mali Huashan është një ndër 5 malet e shenjtë të Taoizmit dhe rruga më...

Ilir Meta në majën me të lartë, Jezercës, në 2696 metra....

Pasioni i Ilir Metës, me sa duket, është aventura e ngjitjes sa më lart në male. Një sport i vështirë që kërkon forcë, stërvitje,...

Shkoi për të prerë dru në mal, 54-vjeçari humbet jetën në...

Një 54-vjeçar ka humbur jetën teksa ishte duke prere dru ne mal. Ngjarja ka ndodhur në një fshat të Delvinës. Sipas policisë ai aksidentalisht...

Mali ”vrasës”…

Një alpiniste franceze e bllokuar në majën e një prej maleve më vdekjeprurës të Pakistanit, është tashmë i sigurt pas një operacioni dramatik shpëtimi....

Mbrojtësi i kombëtares, lë topin “merr pushkën” (FOTO)

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj po kalon disa ditë pushime në vendlindjen e tij në Istog. Mavraj ka postuar disa foto në “Facebook” ku...

“Njeriu që lëvizi një mal”, historia frymëzuese dhe e patreguar e...

Ka mbi 1.2 miliardë indianë, shumica e të cilëve jetojnë në Indinë rurale. Shumë prej tyre në lagjet e varfëra urbane, ku çdo ditë...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...