E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Mal të Zi

Etiketim: Mal të Zi

Tuzi shpallet komunë –bashkohen partitë shqiptare në Malin e Zi

Të shtunën, Tuzi në Mal të Zi do të shpallet komunë. Prej 27 vitesh shqiptarët e Tuzit kërkonin shpalljen komunë, ndaj, për atë që...

Tuzi shpallet komunë. Bashkohen partitë shqiptare në Malin e Zi

Të shtunën, Tuzi në Mal të Zi do të shpallet komunë. Prej 27 vitesh shqiptarët e Tuzit kërkonin shpalljen komunë, ndaj, për atë që...

Tension në Mal të Zi, shqiptarët përzënë mitropolitin serb

Janë rritur tensionet mes shqiptarëve dhe serbëve në Mal të Zi, pas një tentative të kreut të Kishës Ortodokse serbe, Mitropolitit Amfilohije në Ulqin...

Kreu i bandës së drogës në Mal të Zi, biznesmenit shkodran...

Policia në Malësinë e Madhe në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër kanë sekuestruar 7 pasuri të paluajtshme në Bajzë,...

Partia serbe në Mal të Zi, referendum për Kosovën

Partia serbe në Mal të Zi, Këshilli Kombëtar Serb (SNS), ka ndërmarrë një iniciativë për anulimin e vendimit të Qeverisë malazeze për njohjen e...

Fluks në Murriqan, shqiptarët ikin në Mal të Zi

Fundjava dhe moti i ngrohtë kanë sjellë radhë të gjata në Morinë që prej të premtes, por e njëjta situatë është dhe në Murriqan,...

Raporti për drogën në botë: Shqipëria, kanabis dhe heroinë

Një raport i Bordit Ndërkombëtar të Kontrollit të Narkotikëve për vitin 2017 flet me hollësi për gjendjen e kultivimit dhe trafikimit të drogave në...

Sulmi i ambasadës në Podgoricë, blindohet selia diplomatike e SHBA-së në...

Pas sulmit mbi Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Mal të Zi është vënë re një shtim i masave të sigurisë edhe...

Spektakël dritash në Kalanë e Ulqinit për Skënderbeun  (VIDEO)

Komuna e Ulqinit në Mal të Zi ka realizuar një javën që lamë pas një aktivitet të veçantë në ndër të Heroit Kombëtar të...

Mediat rajonale: Haradinaj kryeministër do komplikoj pajtimin mes sërbeve dhe shqiptarëve

Zgjedhjeve të përgjithëshme parlamentare të mbajtura ditën e djeshme në Kosovë i kanë bërë jehonë edhe shumë mediat rajonale ballkanike. Sikurse njofton Klan Kosova,...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...