E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Mal të Zi

Etiketim: Mal të Zi

Mediat malazeze publikojnë pamjet: Si u arratis Gruevski

Largimi ish kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Hungarisë duke kaluar tre shtete ka ngjallur reagime të shumta. Së fundmi mediat serbe dhe ato...

Edhe në Mal të Zi, kapen tre shqiptarë me 65 kg...

Policia e Malit të Zi ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët u kapën me rreth 65 kilogramë marijuanë. Në pranga janë vënë shtetasit I.K...

Tuzi shpallet komunë –bashkohen partitë shqiptare në Malin e Zi

Të shtunën, Tuzi në Mal të Zi do të shpallet komunë. Prej 27 vitesh shqiptarët e Tuzit kërkonin shpalljen komunë, ndaj, për atë që...

Tuzi shpallet komunë. Bashkohen partitë shqiptare në Malin e Zi

Të shtunën, Tuzi në Mal të Zi do të shpallet komunë. Prej 27 vitesh shqiptarët e Tuzit kërkonin shpalljen komunë, ndaj, për atë që...

Tension në Mal të Zi, shqiptarët përzënë mitropolitin serb

Janë rritur tensionet mes shqiptarëve dhe serbëve në Mal të Zi, pas një tentative të kreut të Kishës Ortodokse serbe, Mitropolitit Amfilohije në Ulqin...

Kreu i bandës së drogës në Mal të Zi, biznesmenit shkodran...

Policia në Malësinë e Madhe në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër kanë sekuestruar 7 pasuri të paluajtshme në Bajzë,...

Partia serbe në Mal të Zi, referendum për Kosovën

Partia serbe në Mal të Zi, Këshilli Kombëtar Serb (SNS), ka ndërmarrë një iniciativë për anulimin e vendimit të Qeverisë malazeze për njohjen e...

Fluks në Murriqan, shqiptarët ikin në Mal të Zi

Fundjava dhe moti i ngrohtë kanë sjellë radhë të gjata në Morinë që prej të premtes, por e njëjta situatë është dhe në Murriqan,...

Raporti për drogën në botë: Shqipëria, kanabis dhe heroinë

Një raport i Bordit Ndërkombëtar të Kontrollit të Narkotikëve për vitin 2017 flet me hollësi për gjendjen e kultivimit dhe trafikimit të drogave në...

Sulmi i ambasadës në Podgoricë, blindohet selia diplomatike e SHBA-së në...

Pas sulmit mbi Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Mal të Zi është vënë re një shtim i masave të sigurisë edhe...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...