E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Mal i Zi

Etiketim: Mal i Zi

Po çonin drogë në Mal të Zi, arrestohen 6 persona

Sekuestrohen 80 kg droge në Malsinë e Madhe dhe janë arrestuar 6 persona. Ata u kapen nga policia në Tamarë dhe po çonin drogë në...

Partia qeverisëse e Malit të Zi fiton zgjedhjet lokale

Partia Demokratike e Socialistëve e Malit të Zi fitoi në shumicën e komunave në zgjedhjet lokale që u mbajtën të dielën, në mes të...

Murriqan, qytetarët ikin në Mal të Zi. Kaos në kufi

Dita e 1 Majit për shkak se është pushim, ka shtuar vizitorët në vendin tonë. Të shumtë janë ata që i drejtohen bregdetit, por...

Zhdukja e vlonjatit, telefonata e dyshimtë në Mal të Zi

Ksandros Imeraj, është zhdukur në mënyrë të mistershme disa ditë më parë pasi ishte nisur drejt Italisë. Policia nuk ka mundur të gjejë asnjë...

Ngjela: Tani është koha e shqiptarëve. E patë çfarë ndodhi në...

Nuk duhet të harrohet se historia e aneksimit të këtyre trevave shqiptare ka krijuar heroikën shqiptare të Lidhjes së Prizrenit dhe të luftrave të...

“Bëje publike ndryshimin e emrit dhe mbiemrit tim”, letra që po...

Jam quajtur Esat Aloshi. Dua të bëj publike që me dëshirën time të kahmotëshme që nga ky moment, që shkrimi im të bëhet publik,...

Demarkacioni ende me pikëpyetje

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi ende nuk ka arritur në Kuvendin e Kosovës, konfirmojnë deputetët...

Edi Rama të hënën vizitë në Mal të Zi

Të hënën kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Mal të Zi ku pritet të takohet me homologun e tij malazez,...

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët...

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Mal të Zi, është pritur në takim nga ministri i Financave të...

Senator republikan bllokon debatin për Malin e Zi në NATO

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, akuzoi senatorin tjetër republikan, Raund Paul, se punon për presidentin rus, Vladimir Putin. Akuza u bë pasi...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...