E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Maks Velo

Etiketim: Maks Velo

Tensione te protesta për Teatrin, Maks Velo: Jo luftë siç tha...

Momente tensioni ka pasur këtë pasdite në protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, para ambienteve të godinës. Pasi mori fjalën në foltoren e krijuar rishtazi,...

Artistët në protestë, Maks Velo i kërkon llogari Berishës: Ku shkoi...

Artistët kanë vijuar edhe sot protestën e tyre kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Gjatë fjalës së tij, arkitekti Maks Velo ka kërkuar llogari jo...

Maks Velo: Teatri nuk duhet shembur

Arkitekti, piktori dhe shkrimtari i njohur, Maks Velo e kundërshton projektin e qeverisë për shembjen e Teatrit Kombëtar. Gjatë një interviste në ‘Studio e Hapur’,...

Zbulohen dokumentet/ Akuza e vjehrrës te Lidhja e Shkrimtarëve: Maks Velo...

Imagjinoni habinë, përzier me gazin që mund të shkaktojë sot ideja që mund të quhesh imoral, pse jo të bësh edhe burg, sepse të...

Maks Velo rrëfen çfarë ndodhi me Fatos Lubonjën në burgun e...

Artisti dhe shkrimtari  Maks Velo i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 publikoi për herë të parë dosjen e tij, të cilën...

Paris/“Maison d’Albanie prezanton romanin “Klubi Karavastasë” të Maks Velos dhe ekspozitën...

Nga Agron Gjergji/Bibliotekës së Qendrës Kulturore Shqiptare në Paris iu shtua libri i ri, romani "Klubi  Karavastasë" i autorit Maks VELO. Qendra kulturore "La...

Maks Velo: Kur shoh myslimanë në bulevard, më zë frika

Maks Velo, një kundërshtar i hapur i fesë islame, thotë se ajo është një fe problematike dhe që nxit dhunën. Sipas tij, asnjë fe tjetër...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...