E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Magjistratet e rinj

Etiketim: magjistratet e rinj

PS sërish në test, duhen 84 vota për Magjistratët e rinj

Votimi i ligjit për magjistratët e rinj që u shty për këtë të hënë, do të vërë sërish mazhorancën në test për të arritur...

PS tërheq ligjin e Magjistraturës, pa opozitën nuk i bën 84...

Maxhoranca ka tërhequr ligjin e Magjistraturës, pasi nuk ka votat për të kaluar projektligjin që i krijon Shkollës së Magjistraturës një mundësi ligjore për...

Naço: KLD, llumi i sistemit të drejtësisë. Ja përse nuk e...

Opozita ka vendosur të bojkotojë seancën e ditës së sotme, ku Kuvendi pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, votim...

Reforma/ Konkursi për magjistratët,156 kandidatë për 25 kuota të lira

Brezi i ri i drejtësisë së re që do të dalë nga reforma e thellë kushtetuese do të duhet të kalojë konkursin e 10...

Zaganjori magjistratëve të rinj: Do keni presione nga zhvatësit e shtetit

Llalla: Jeni të parët që do zbatoni reformën Borchardt: Plotësoni reformën me ligjet e tjera Është zhvilluar sot ceremonia e diplomimit të magjistratëve të rinj....

Kërcënon Lu: Koha e prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar ka mbaruar

Është zhvilluar sot ceremonia e diplomimit të magjistratëve të rinj. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, Kryeprokuri Adriatik...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...