E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Luzlim Basha

Etiketim: Luzlim Basha

Ngatërresa “naive” e Bashës me vetingun politik

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha vazhdon të ngulmojë se na duhet urgjentisht një veting për politikën. Si të thuash, nis papritur të bërtasë në publik...

Basha mbledh aleatët dhe grupin parlamentar

Kreu i PD-së, Luzlim Basha do të mbledhë sot grupin parlamentar, ku marrin pjesë edhe aleatët. Pritet të merret një vendim në lidhje me mënyrën...

FOTOLAJM/Basha nis cigaren

Kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk njihet si duhanpirës. Në jo pak raste, në takimet elektorale ka shfaqur bezdi ndaj bashkëpunëtorëve që pinin cigare. Por...

Astrit Patozi: Ju tregoj “ëndrrën” e Lulit

Nga Astrit Patozi Mos kujtoni se Luli e di çfarë po kërkon, kur thotë se ka nisur betejën për reformën zgjedhore. Ata që gënjehen nga ky...

Piskama e kotë e Sali Berishës

Sali Berisha ka folur për herë të parë hapur kundër Lulzim Bashës. Pesë vite, pasi e ka mbështetur me kokëfortësi në marrjen e PD...

Disa propozime për Opozitën, si aleat i Lulzim Bashës!

Nga Arian Galdini Në dt 1 qershor 2016, Lulzim Basha na mirëpriti në zyrën e tij mua dhe një pjesë të Ekipit Drejtues të LDE...

Ervin Bushati: Basha 2 herë mat, humbi në “çerdhen” e tij

Kandidati i PS-së për deputet në Tiranë, Ervin Bushati ka deklaruar se kreu i PD-së Lulzim Basha ka humbur edhe në qendrën e tij...

“Rama bllokon “McAllsiter +”, drejt dështimit marrëveshja PD-PS”

Mediat rapotojnë se negociatat PS-PD janë drejt dështimit. Portali Lapsi.al shkruan se: "Kanë marrë një kthesë të fortë zhvillimet politike mbrëmjen e së së...

Senatori italian, Di Biagio mbështet Bashën

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha në “Çadrën e Lirisë” ka patur sot senatorin italian Aldo Di Biagio dhe artistë të njohur të vendit. Në fjalën...

Vendimi opozitës: Nuk heqim dorë nga qeveria teknike. Nis lëvizja popullore

Ditën e sotme kreu i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu. Pas takimit kryedemokrati mblodhi në selinë e...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...