E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Lumi

Etiketim: lumi

VIDEO-Denoncimi: Krim i rëndë mjedisor te Shkalla e Tujanit, plehrat dhe...

Lumi te Shkalla e Tujanit është dëshmia e krimeve mjedisore që kanë përfshirë shumë rajone të vendit. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon e një qytetari...

Pastrohet bregu i lumit në urën e Goricës, Sinaj: Nuk ka...

Sa herë që prurjet e Lumit Osum shtoheshin dhe vërshonin jashtë shtratit, banesat e para të lagjes Goricë, por edhe pedonalja rrezikoheshin nga përmbytja....

Gjirokastër, kryebashkiakja kërkon ndihmë nga qeveria

Vijon të jetë kritike situata në lagjen Gërhot të Gjirokastrës pas daljes nga shtrati të përroi të Çullës ditën e djeshme. Për shkak të vërshimit...

Qirici: Bashkia e Korçës të ndërhyjë e të lërë fasadat, qyteti...

Deputetja e Partisë Demokratike, Eleina Qirici, sërisht përmes një thirrje publike, ka ngritur shqetësimin edhe të vetë banorëve mbi "maskrën" që Bashkia po i bëhet Korçës....

“Amaneti” i Dritëroit: Hirin të ma hidhni në lumin Devoll!

Poeti i njohur, Dritëro Agolli ka qenë gjithashtu një mik i medias, një personash aktiv, jo i strukturur vetëm në kopertina botimesh, por protagonist...

Dhelpra ngrin në lumin Drin

Gjatë ditës së sotme është gjetur një dhelpër e ngrirë nga banorët e zonës. Ata janë habitur nga  gjetja e tyre por nuk nguruan që...

Shkakaxhi i madh ky i Yni

Nga Ilir Levonja/Fotot i përkasin rrjedhës së lumit të Valbonës, në Tropojë. Shtatit ku ka filluar të punojnë sllavatorët për ndërtimin e 30...

Shoferi i çmendur…. Ja ç’bën me makinë në Lanë. Po policia...

Në videon e mëposhtme të publikuar në rrjetet sociale shihet një shofer shqiptar, i cili me makinën e tij, kalon mes për mes lumit...

VIDEO/ PD publikon pamjet e parcelave me kanabis. Policia: Doli sekreti...

Partia Demokratike publikoi sot pamje filmike me parcela të mbjella me kanabis që sipas saj janë në luginën e Lumit të Vlorës. Sekretari për Aksionin...

VIDEOSKANDAL/Gazetari Hoxha tregon plantacionet me hashash

Ndërsa vendi është mbërthyer nga debati për reformën në drejtësi, pak flitet për fenomenin alarmant të mbjelljes së lëndëve narkotike. Këtë vit, raportohet se...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...