E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Çlirimi i ekonomisë, Basha: Në Kuvend po legjitimohet pastrimi i parave...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka nisur prezantimin e platformës kundër korrupsionit dhe oligarkisë për çlirimin e ekonomisë. Basha deklaroi se “marrëdhënia mes krimit...

Basha pyet: Pse ka frikë Rama nga Vetting-u i politikës?

Këtë të shtunë, kreu i PD-së, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Twitter, shtroi pyetjen se pse kreu i qeverisë, Edi Rama është kundër...

Basha: 5 grupe kriminale kërkojnë shkëmbimin e territorit Kosovë-Serbi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Ashtu sikurse edhe ish-Kryeministri Sali Berisha, Basha renditet në anën...

Basha: “Shërbëtorja” e Ramës po liron Shullazin

Gjatë Konferencës Ballkanike që organizon LDGSH në bashkëpunim me Forumin e Gruas së PPE, kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalës së mbajtur u...

Basha: Shembja e Teatrit, vepër banditësh. Rama: Godina ka marrë fund

Kuvendi ka miratuar me 75 vota pro dekretin e Presidentit Ilir Meta për godinën e Teatrit, pa praninë e opozitës. Pavarësisht kundërshtive të opozitës, e...

Basha i sulet Ramës pas dokumentit: Kryehajduti kërkon shkresa të pavlera

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur menjëherë akuzave të Ramës në Kuvend se Basha kishte privatizuar teatrin “Metropol”. “Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera....

Basha i përgjigjet Ramës: Teatri është aty, ti prishe kinematë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga parlamenti në lidhje me Teatrin. Rama publikoi një letërkëmbim mes ministrit të...

Nga Vlora, Basha: Vetëm të zhdukur 18 persona

Nga Vlora, aty ku opozita po zhvillon ''Kuvendin'' e saj, kreu i PD-së, Lulzim Basha, foli për situatë që i përngjan luftës. Basha tha...

“Na pret prova e zjarrit”, Basha: Koha e banditëve po mbaron

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar lëvizje të tjera nga opozita dhe mbështetësit e saj. Në mbledhjen e organizuar sot në Vlorë, të...

LIVE/ Opozita në Vlorë: Emergjencë Kombëtare, nuk kemi më shtet

Sikurse e kishte paralajmëruar, opozita është mbledhur në Vlorë. Fjalën e ka marrë kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili po flet për ligjin...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...