E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Luigi Soreca

Etiketim: Luigi Soreca

Soreca ia kujton policisë: Parimi “ndiq paratë”, thelbësor për goditjen e...

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca tha se rezultatet e Policisë së Shtetit dhe GDF në luftën ndaj kultivimit të kanabisit për vitin...

Soreca takon Dvoranin: BE mbështet punën e KED

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Këshillit të Emërive në Drejtësi, Ardian Dvoranin. Në një postim në Twitter,...

”Dajti”, Ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokuroria

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar lidhur me vendimiun e Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim...

Soreca: Konfiskoni pasuritë e paligjshme, rrezikojnë ekonominë legale

Ambasadori i Bashkimit Evropian Luigi Soreca ka theksuar rëndësinë e progresit të Shqipërisë në luftën kundër krimit të organizuar, si një nga pikat kyçe...

Klosi: Llogaraja dhe parku kombëtar i Karaburunit, një perlë e turizmit...

Qendër e re për turistët në Parkun Kombëtar të Llogarasë! Një investim i jashtëzakonshëm i punës së palodhur të stafit të zonave të mbrojtura...

Soreca “merr” detyrën: Ndiq paranë, në luftën kundër krimit

Ambasadori i Bashkimit Evropian Luigi Soreca ka përshëndetur sekuestrimin e e 5.2 mln euro pasuri në Lezhë. Në një postim në Twitter, Soreca shkruan: "Sekuestrim i...

Deklarata e fortë e Sorecës: Mos e merrni të mirëqenë vendimin...

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca përsëriti mesazhin që vendet e BE-së i përcjellin qeverisë për rezultate të prekshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit...

Ambasadori i BE apelon klasën politike: Miratoni ndryshimet në kodin zgjedhor

Ambasadori i Bashkimit Eropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka apeluar klasën politike të tregohet e përgjegjshme dhe të finalizojë reformën  zgjedhore. Në një postim në...

Soreca: Zgjedhja e 6 anëtarëve për KLP-në, hap drejt BE-së

Sot dhe nesër, prokurorët dhe gjyqtarët do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë e gjyqësorit që është përkatësisht KLP dhe KLGJ. Leyla...

Ambasadori i BE-së: Qeverinë e opozitën i pret javë e rëndësishme

Ambasadori Luigi Soreca vizitoi nga afër Panairin e Dimrit, një panair i organizuar nga prezenca e BE-së, në vendin tonë. Soreca ndërsa u shpreh pozitiv...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...