E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Luigi Soreca

Etiketim: Luigi Soreca

PD mirëpret ambasadorin e ri të BE-së: Shpresë dhe besim

Mirëseardhje për ambasadorin e ri të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, e ka dhënë edhe Partia Demokratike. Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa me...

Ambasadori i ri i Delegacionit të BE, Luigi Soreca i paraqet...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi sot Letrat Kredenciale të Ambasadorit të ri të Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca. Presidenti shprehu kënaqësinë...

Nis punën në Parlamentin Europian ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi...

Pas largimit të ambasadores së BE-së Romana Vlahutin, zëvendësuesi i saj në Shqipëri, italiani Luigi Soreca ka nisur punën për përfaqësimin e vendit në Parlamentin...

Zyrtare! Luigi Soreca emërohet ambasadori i BE-së në Shqipëri

Tashmë zyrtarisht Luigi Soreca emërohet ambasadori i BE-së në Shqipëri. Ditën e sotme Përfaqësuesja e Lartë Federica Mogherini shpalli emërimet e 24 ambasadorëve në...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...