Ballina Etiketimet Luciano Boci

Etiketim: Luciano Boci

Kush i merr mandatet? Boçi: Parlamenti ka marrë fund, duhet qeveri...

Intervistë për "Koha Jonë" deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Në qeli arkitektët e votës së grabitur nga maja e pushtetit Bisedoi: Redjon Shtylla "Djegia e mandatave...

Ç’ndodh me listat e kandidatëve pas djegies së mandateve? Boçi: Kufoma...

Dje opozita e madhe, vendosi në unanimitet që të djeg mandatet. Ndërsa sot, deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, shkruan se debati për mandatet është...

“Do të shemben statujat!”, Boçi zbardh skenarin e protestës: Mos u...

Deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se si do të vijojë protesta e opozitës nesër para...

Protesta e 16 shkurtit, Boçi: Dita e shembjes së statujës së...

Në një kohë që na ndan vetëm një ditë nga protesta e 16 shkurtit, deputeti i PD-së Luçiano Boçi shkruan se ky muaj është...

Dhunë? Boçi “zbulon” skenarin për protestën në Elbasan: Militantët e PS…

Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita e bashkuar më 16 shkurt do të dalë në protestë të madhe. PD-ja nga ana e saj na nisur protestat lokale....

PD, grup pune me ekspertë për hartimin e një ligji të...

Partia Demokratike ka angazhuar deputetët dhe ekspertët për hartimin e një ligji të ri për arsimin e lartë. Ky angazhim vjen në një moment...

Boçi: Lleshaj të japë llogari për studentët, nuk i çuam ftesë...

Edhe deputeti demokrat, Luçiano Boçi gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Komisionit të Medias dhe Edukimit i bëri thirrje ministrit të Brendshëm Sandër...

Protestë kundër HEC-it në Holtë: Qeveria po mashtron qytetarët

Ashtu sikundër kishin paralajmëruar deputetë të PD janë mbledhur sot në kanionin e Holtës, për të kundërshtuar ndërtimin e HEC-it mbi të.  Deputetëve demokrat...

Rama vizitë ”suprizë” në Elbasan, deputeti i nxjerr listën e problemeve

Kryeministri Edi Rama ka kryer një vizitë të pa njoftuar publikisht në Elbasan. Deputeti i PD në këtë qark, Luaçiano Boçi ka ironizuar vizitën...

“Doktoraturat”, Boçi: Rama ka Ballën me plagjiaturë, si mund të jetë...

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi i ftuar në studion e lajmeve të Ora News, tha se qeveria nuk mund të bëjë procesin e...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...