E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Çelja e negociatave, Rama sfidon: Jap dorëheqjen nëse ka një datë

Zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama është shprehur në kuvend se Kryeministri Edi Rama, duhet të kërkojë ndjesë tek shqiptarët. Nga ana tjetër, Rama përsëriti...

LSI, Rama: Reagimi i qeverisë për negociatat, fyerje për shqiptarët

Zv/kryetari i LSI-së Luan Rama, doli në një deklaratë për mediat pas vendimit të BE-së për të shtyrë me një vit çeljen e negociatave...

Fake News apo Fake Kryeministër?…

Nga Luan Rama* Jam përpjekur t’a besoj Kryeministrin në përpjekjen e vet dëshpërimisht mjerane, të shërbyer për lexuesit dhe opinionin publik nën titullin “Lufta e...

Parlamentarizmi i vrarë, demokraci e gjymtuar!…

Nga Luan Rama*- Edhe pak ditë na ndajnë nga marrja e vendimit, nëse Këshilli Europian do t’i çelë ose jo negociatat me Shqipërinë! Mirëpo, Kuvendi...

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire, babait tuaj Ramush!

Pas një sëmundjeje të rëndë, babai i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka ndërruar jetë. Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama i ka shprehur ngushëllimet...

Vrasësit e qenit u kapën. Luan Rama falenderon policinë e shtetit

Ditën e sotme organizata Animal Rescue Albania shpërndu një video me pamje makabre, ku dy të rinj, në një akt prej kriminelësh gjakftohtë, vrasin...

Një foto sa njëmijë fjalë dhe “Poema e Mjerimit” e Migjenit!…

Nga Luan Rama - Sot në ditën ndërkombëtare të fëmijëve: Një foto sa njëmijë fjalë dhe “Poema e Mjerimit” e Migjenit!… Do të mjaftonte edhe një...

Rama: Shqipëria pa Gjykatë Kushtetuese, pengesë për çeljen e negociatave

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka denoncuar një skandal të maxhorancës. Sipas tij, një vend që kërkon çeljen e negociatave me BE-në, është pa...

Luan Rama: Kjo qeveri nuk përfaqëson shumicën e shqiptarëve

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama deklaroi sot në një konferencë për mediat se mesazhi kryesor i protestës së të shtunës është humbja e legjitimitetit...

Luan Rama: Prokuroria të tregojë se nuk është nën urdhrat e...

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama deklaron se protesta e 26 majit është një nga shfaqjet e rolit opozitar. Rama tha se rruga ligjore dhe...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...