E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: Qeverisje antipopullore dhe kriminale

Deputeti i LSI-së, Luan Rama kritikoi sot qeverinë për mos organzimin e asnjë ceremonie me rastin e 9 Majit, ditës së futores mbi antifashizmin. Në...

Deputetët e PD dhe LSI u bashkohen artistëve. Duma: Turp që...

Disa deputetë të Partisë Demokratike dhe të LSI-së kanë qenë të pranishëm sot pasdite në Tiranë në takimin e organizuar nga artistët në mbrojtje...

Luan Rama: Teatri Kombëtar një gjurmë e biografisë historike, qytetare dhe...

Zv.kryetari i LSI, Luan Rama i është bashkuar pasditen e sotme takimit të organizuar nga artistët në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Para të pranishmëve...

Aksion politik për të mbrojtur Teatrin Kombëtar

Nga Luan Rama* - Të rrosh a të a të mos rrosh, kjo është çështja? Kjo është edhe dilema e teatrit, problemi i të cilit...

Injoranca nuk ka brirë!

Nga Luan Rama (Zëvendëskryetar dhe deputeti i LSI) Nderim, përulje, heshtje, krenari dhe solemnitet! Ky është “protokolli” i 5 majit, i ditës së përkujtimit dhe nderimit...

5 Maji, dita e nderimit të madh për dëshmorët e lirisë...

Nga Luan Rama (Zëvendëskryetar dhe deputeti i LSI) 5 Maji - dita e nderimit të madh për dëshmorët e lirisë së atdheut! Ismail Kadare: DUKE VENDOSUR NJE KURORE...

Deputetët e LSI homazhe te busti i Qemal Stafës: Ditë e...

Zv.Kryetari i LSI Luan Rama, Sekretari i Përgjigjthshëm Endrit Braimllari, Deputetja e LSI-së  Floida Kërpaci dhe të rinjtë e forumit rinor të LRI-së zhvilluan...

Luan Rama sfidon kryeministrin: Më vërteto çfarë ka thënë DASH

Pasi Edi Rama i përmendi disa herë emrin, nga foltorja e Kuvendit nënkryetari i LSI-së Luan Rama iu përgjigj ‘flakë për flakë’ kryeministrit. Luan Rama...

Taso ose Lasgushi i penelit…

Nga Luan Rama (Zëvendëskryetar dhe deputet i LSI) Taso (Anastas Kostandini) është prej kohësh ndër piktorët e mi të preferuar. Arti i tij është imponues e...

Luan Rama: Sipas DASH, Shqipëria është portë kyçe për shpërndarjen e...

Përmes një deklarate për mediat, nënkryetari i LSI, Luan Rama tha se sipas raportit të DASH, Shqipëria është portë kyçe për shpërndarjen e heroinës...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...