E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Fake News apo Fake Kryeministër?…

Nga Luan Rama* Jam përpjekur t’a besoj Kryeministrin në përpjekjen e vet dëshpërimisht mjerane, të shërbyer për lexuesit dhe opinionin publik nën titullin “Lufta e...

Parlamentarizmi i vrarë, demokraci e gjymtuar!…

Nga Luan Rama*- Edhe pak ditë na ndajnë nga marrja e vendimit, nëse Këshilli Europian do t’i çelë ose jo negociatat me Shqipërinë! Mirëpo, Kuvendi...

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire, babait tuaj Ramush!

Pas një sëmundjeje të rëndë, babai i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka ndërruar jetë. Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama i ka shprehur ngushëllimet...

Vrasësit e qenit u kapën. Luan Rama falenderon policinë e shtetit

Ditën e sotme organizata Animal Rescue Albania shpërndu një video me pamje makabre, ku dy të rinj, në një akt prej kriminelësh gjakftohtë, vrasin...

Një foto sa njëmijë fjalë dhe “Poema e Mjerimit” e Migjenit!…

Nga Luan Rama - Sot në ditën ndërkombëtare të fëmijëve: Një foto sa njëmijë fjalë dhe “Poema e Mjerimit” e Migjenit!… Do të mjaftonte edhe një...

Rama: Shqipëria pa Gjykatë Kushtetuese, pengesë për çeljen e negociatave

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka denoncuar një skandal të maxhorancës. Sipas tij, një vend që kërkon çeljen e negociatave me BE-në, është pa...

Luan Rama: Kjo qeveri nuk përfaqëson shumicën e shqiptarëve

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama deklaroi sot në një konferencë për mediat se mesazhi kryesor i protestës së të shtunës është humbja e legjitimitetit...

Luan Rama: Prokuroria të tregojë se nuk është nën urdhrat e...

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama deklaron se protesta e 26 majit është një nga shfaqjet e rolit opozitar. Rama tha se rruga ligjore dhe...

Politikani i njohur për nënën: ”Dritë e parrëfyer vetëm ti”

Dashuria për nënën është e pakufishme pavarësisht pozitës, dhe për një prej politikanëve më të njohur, e thotë më së miri me një shprehje...

Luan Rama: Prokuroria të veprojë. Kryeministri të mos bëjë hetime private...

I ftuar në “Të Paekspozuarit”, deputeti i LSI, Luan Rama, deklaroi se kryeministri ka tejkaluar kompetencat duke kërkuar analizimin e përgjimit për vëllanë e...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...