E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: S’ka pushime derisa të zgjidhet ngërçi, duhet tryezë dialogu

Në sallën e Kuvendit po zhvillohet seanca e fundit e këtij sesioni parlamentar, ku në rend dite është edhe votimi për ndryshimet në ligjin...

Luan Rama: Drejtësia në kolaps, përgjegjëse të gjitha palët

Sot është seanca e fundit e këtij sesioni parlamentar, ku në rend dite është edhe votimi për ndryshimet në ligjin “Për Statusin e Gjyqtarëve...

Rama: Drejtësia peng, shteti në prag të rënies!

... mirë që kemi komisionerin për zgjerimin, atë Hahn-in e Europës që vjen e shkon e prapë vjen! Si personazh i ERT-së. Vjen e...

Tirana ka nevojë për shenjat e veta të historisë!

Nga Luan Rama*  Në fakt prej kohësh, madje prej shumë kohësh, kjo sallë e Kuvendit është shndërruar në teatrin më të shëmtuar, e ne aktorët;...

Një falenderim dhe një këshillë për disa prokurorë!…

Nga Luan Rama* - Pas publikimit të qendrimit tim dje dhe sot për mosparaqitjen e Prokurores së Përgjithshme para komisionit të vetingut, ç’ka, edhe një...

Rikonfirmimi i Arta Markut, Rama: Mungesë respekti për institucionin e Vetting-ut

Kryeprokurorja Arta Marku ka kaluar me sukses sot Vetting-un, por kjo gjë ka sjellë shumë zëra kundër në opozitë. Zëvendëskryetari i LSI, në një postim...

Luan Rama: Arta Marku injoroi vetingun, reforma në drejtësi është kompromentuar

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama e shikon si shqetësues injorimin që i bëri sot kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, seancës së...

Luan Rama: Skandali i radhës, Biblioteka përmbytet, kryeministri kërkon para për...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama e ka cilësuar një skandal nismën e kryeministrit për të mbledhur para për të paguar gjobën...

Çelja e negociatave, Rama sfidon: Jap dorëheqjen nëse ka një datë

Zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama është shprehur në kuvend se Kryeministri Edi Rama, duhet të kërkojë ndjesë tek shqiptarët. Nga ana tjetër, Rama përsëriti...

LSI, Rama: Reagimi i qeverisë për negociatat, fyerje për shqiptarët

Zv/kryetari i LSI-së Luan Rama, doli në një deklaratë për mediat pas vendimit të BE-së për të shtyrë me një vit çeljen e negociatave...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...