E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Charles d’Anjou, kryqtari i Vatikanit, mbret dhe i Regnum Albaniae

Nga Luan Rama (Fragment nga libri “Kalorësit e stuhisë”) ... Në fundin e shekullit të XIII, në Europë dhe gjer në Tokën e Shenjtë të Jeruzalemit,...

Luan Rama pret delegacionin kosovar. Vlerëson maturinë ndaj situatës me Serbinë

Në një takim ku priti kreun e Komisionit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Elmi Reçica, dhe delegacionin që e shoqëronte në këtë vizitë,...

Luan Rama: Të rinjtë nuk e meritojnë një Shqipëri të kanabizuar

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama sulmoi sërish qeverinë për çështjen e kanabisit. Gjatë fjalës së tij në konventën e Tiranës, Rama iu drejtua të rinjve...

Grabitja e Rinasit/ Patozi: Qeveria është bashkautore në krim. Luan Rama:...

“Drejtësia dhe peshqit e mëdhenj” ishte tema e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në News24, ndërsa të ftuar janë kryetari...

Lamtumirë Kapedani im!

Fjalimi i lamtumirës në ceremoninë e varrimit të shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli Nga Luan Rama / I dashur Dritëro! Sadija më ka lënë një barrë të...

Luan Rama: E keqja më e madhe për një vend është...

 Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i pranishëm në konferencën "Pjesëmarrja qytetare dhe demokracia e drejtpërdrejte", ka folur për...

Luan Rama: Rama i kërkoi dorëheqjen Manjanit. S’kemi gjë me Tahirin

Deputeti i LSI-së, Luan Rama gjatë intervistës së dhënë për “Top Story”, ka folur për shkarkimin e Ylli Manjanit si ministër i Drejtësisë.meta-dhe-manjani Pyetjes përse...

Luan Rama: Kishim dy zgjidhje, të shkarkonim Ramën ose Manjanin

Nënkryetar i LSI-së dhe kreu i grupit parlament Luan Rama tha se partia ku ai bën pjesë, kishte dy rrugë të shkarkonte kryeministrin ose...

Luan Rama: Duhet dekriminalizim i policisë

“Ideja e krijuar se LSI po prish koalicionin është vetëm një zhurmë”. Ishte kjo deklarata e numrit dy të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan...

Luan Rama: LSI i respekton, nuk i prish marrëveshjet

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me strukturat e partisë të qarkut Shkodër, ku të pranishëm ishin Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama si...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...