Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Çfarë deklaroi sot LSI, që nervozoi Tahirin dhe Ramën

Luan Rama, kreu i Grupit Parlamentar të LSI komentoi sot raportin e DASH për drogën. Rama u shpreh se situata është emergjente dhe duhet...

Tahiri sulmon LSI. Flet dhe për hiena nga oborri i PS...

Pas qëndrimit të bërë publik nga Luan Rama, e më pas kryeministri Edi Rama mbi raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për kanabisin, një...

Raporti i DASH, LSI akuza Policisë: Lërini demagogjitë e spektaklet, luftoni...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar sot për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit që ngrinte një sërë problemesh për vendin tonë, sidomos ai...

Luan Rama: Problem i Shqipërisë nuk është LSI-ja, por oligarkia e...

Komentet e bëra ditët e fundit në media lidhur me rolin e Lëvizjes Socialiste për Integrim në qeverisjen me PS dhe krizën politike aktuale,...

Rama: Raporti i DASH provon sa shumë është bërë në luftën...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me raportin e publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit  mbi situatën e lëndëve narkotike në vend. Kreu i qeverisë...

Luan Rama në Kukës: Situatat e vështira kapërcehen me tolerancë dhe...

Nga Kukësi, kreu i grupit parlamentar të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, ka dhënë mesazh për politikën, e cila ndodhet në një situatë aspak...

Rama: Reforma në drejtësi nuk është çështje peticionesh

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Luan Rama shprehet se reforma në drejtësi nuk është çështje peticionesh, por përgjegjësi institucionesh. Ai ka shprehur angazhimin e...

Luan Rama: Klasa politike, përgjegjëse për mungesën e besimit

Klasa politike është përgjegjëse për mungesën e besimit në zgjedhje, është shprehur Luan Rama gjatë takimit me misionin monitorues të OSBE/ ODIHR. Në këtë takim,...

Pas Idrizit, mësohet emri i dytë i mazhorancës për komisionet e...

Kandidatura e Lëvizjes Socialiste për Integrim për komisionin parlamentar të Vettingut është deputeti Luan Rama. Rama është emri i dytë i zyrtarizuar nga mazhoranca,...

VIDEO/Ditëlindja e deputetit të LSI, Luan Rama e respekton me çifteli

Ditëlindjen e deputetëve janë përgjithësisht private, por ndodh që ndonjë prej të ftuarve të përdorë sot mundësitë e shumta të teknologjisë dhe të ndajë...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...