E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: Kishim dy zgjidhje, të shkarkonim Ramën ose Manjanin

Nënkryetar i LSI-së dhe kreu i grupit parlament Luan Rama tha se partia ku ai bën pjesë, kishte dy rrugë të shkarkonte kryeministrin ose...

Luan Rama: Duhet dekriminalizim i policisë

“Ideja e krijuar se LSI po prish koalicionin është vetëm një zhurmë”. Ishte kjo deklarata e numrit dy të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan...

Luan Rama: LSI i respekton, nuk i prish marrëveshjet

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me strukturat e partisë të qarkut Shkodër, ku të pranishëm ishin Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama si...

Konventat zgjedhore e LSI në Bashkinë e Tiranës. Zgjidhen forumet drejtuese

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi konventën zgjedhore për degën e njësisë administrative numër 7 në Bashkinë e Tiranës. Kjo konventë u zhvillua në kuadër...

Luan Rama: LSI, dimensioni human i qeverisjes

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur konventat zgjedhore në Bashkinë e Tiranës. Bëhet e ditur se LSI ka zgjedhur forumet drejtuese në njësinë administrative...

Vendimi i KQZ, reagon LSI: Inkurajojmë institucionet për zbatimin e dekriminalizimit

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka deklaruar se procesi i dekriminalizimit të politikës është shprehja më e qartë e vendosmërisë për...

Luan Rama: Reforma zgjedhore, testi i radhës për politikën

Nënkryetari i LSI, Luan Rama u ka bërë ftesë publike anëtarëve të Komisionit për Reformën Zgjedhore që të angazhohen dhe të realizojnë ndryshimet e...

Luan Rama: LSI-ja, ka detyrimin të udhëheqë integrimin europian të vendit

Me afrimin e festave të fundvitit, Lëvizja Socialiste për Integrim në degën e saj në Shkodrë ka organizuar një ceremoni festive. Pjesë e këtij aktiviteti...

Kush janë drejtuesit e rinj të forumeve të LSI

Endrit Braimllari Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së; Luan Rama dhe Kejdi Mehmetaj Nënkryetar të LSI-së; Petrit Vasili, Zëvendëskryetar i LSI-së Konventa Kombëtare Zgjedhore e LSI-së...

Luan Rama: “LSI u rrit se frenoi arrogancën e abuzivizmin e...

Deputeti i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se e majta po shkon djathtas si në sistemin taksues, po ashtu edhe në mosmbështetjen e shtresave...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...