E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Rama: Reforma në drejtësi nuk është çështje peticionesh

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Luan Rama shprehet se reforma në drejtësi nuk është çështje peticionesh, por përgjegjësi institucionesh. Ai ka shprehur angazhimin e...

Luan Rama: Klasa politike, përgjegjëse për mungesën e besimit

Klasa politike është përgjegjëse për mungesën e besimit në zgjedhje, është shprehur Luan Rama gjatë takimit me misionin monitorues të OSBE/ ODIHR. Në këtë takim,...

Pas Idrizit, mësohet emri i dytë i mazhorancës për komisionet e...

Kandidatura e Lëvizjes Socialiste për Integrim për komisionin parlamentar të Vettingut është deputeti Luan Rama. Rama është emri i dytë i zyrtarizuar nga mazhoranca,...

VIDEO/Ditëlindja e deputetit të LSI, Luan Rama e respekton me çifteli

Ditëlindjen e deputetëve janë përgjithësisht private, por ndodh që ndonjë prej të ftuarve të përdorë sot mundësitë e shumta të teknologjisë dhe të ndajë...

Charles d’Anjou, kryqtari i Vatikanit, mbret dhe i Regnum Albaniae

Nga Luan Rama (Fragment nga libri “Kalorësit e stuhisë”) ... Në fundin e shekullit të XIII, në Europë dhe gjer në Tokën e Shenjtë të Jeruzalemit,...

Luan Rama pret delegacionin kosovar. Vlerëson maturinë ndaj situatës me Serbinë

Në një takim ku priti kreun e Komisionit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Elmi Reçica, dhe delegacionin që e shoqëronte në këtë vizitë,...

Luan Rama: Të rinjtë nuk e meritojnë një Shqipëri të kanabizuar

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama sulmoi sërish qeverinë për çështjen e kanabisit. Gjatë fjalës së tij në konventën e Tiranës, Rama iu drejtua të rinjve...

Grabitja e Rinasit/ Patozi: Qeveria është bashkautore në krim. Luan Rama:...

“Drejtësia dhe peshqit e mëdhenj” ishte tema e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në News24, ndërsa të ftuar janë kryetari...

Lamtumirë Kapedani im!

Fjalimi i lamtumirës në ceremoninë e varrimit të shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli Nga Luan Rama / I dashur Dritëro! Sadija më ka lënë një barrë të...

Luan Rama: E keqja më e madhe për një vend është...

 Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i pranishëm në konferencën "Pjesëmarrja qytetare dhe demokracia e drejtpërdrejte", ka folur për...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...