E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: Duhet dekriminalizim i policisë

“Ideja e krijuar se LSI po prish koalicionin është vetëm një zhurmë”. Ishte kjo deklarata e numrit dy të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan...

Luan Rama: LSI i respekton, nuk i prish marrëveshjet

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me strukturat e partisë të qarkut Shkodër, ku të pranishëm ishin Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama si...

Konventat zgjedhore e LSI në Bashkinë e Tiranës. Zgjidhen forumet drejtuese

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi konventën zgjedhore për degën e njësisë administrative numër 7 në Bashkinë e Tiranës. Kjo konventë u zhvillua në kuadër...

Luan Rama: LSI, dimensioni human i qeverisjes

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur konventat zgjedhore në Bashkinë e Tiranës. Bëhet e ditur se LSI ka zgjedhur forumet drejtuese në njësinë administrative...

Vendimi i KQZ, reagon LSI: Inkurajojmë institucionet për zbatimin e dekriminalizimit

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka deklaruar se procesi i dekriminalizimit të politikës është shprehja më e qartë e vendosmërisë për...

Luan Rama: Reforma zgjedhore, testi i radhës për politikën

Nënkryetari i LSI, Luan Rama u ka bërë ftesë publike anëtarëve të Komisionit për Reformën Zgjedhore që të angazhohen dhe të realizojnë ndryshimet e...

Luan Rama: LSI-ja, ka detyrimin të udhëheqë integrimin europian të vendit

Me afrimin e festave të fundvitit, Lëvizja Socialiste për Integrim në degën e saj në Shkodrë ka organizuar një ceremoni festive. Pjesë e këtij aktiviteti...

Kush janë drejtuesit e rinj të forumeve të LSI

Endrit Braimllari Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së; Luan Rama dhe Kejdi Mehmetaj Nënkryetar të LSI-së; Petrit Vasili, Zëvendëskryetar i LSI-së Konventa Kombëtare Zgjedhore e LSI-së...

Luan Rama: “LSI u rrit se frenoi arrogancën e abuzivizmin e...

Deputeti i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se e majta po shkon djathtas si në sistemin taksues, po ashtu edhe në mosmbështetjen e shtresave...

Mesazhi për kanabisin, Luan Rama: Meta foli për ata që kanë...

Sekretari i Përgjithshëm në detyrë i LSI-së, Luan Rama, ka kërkuar një qasje tjetër ndaj ekonomisë së vendit. Në një prononcim për Ora News, Luan...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...