E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: S’ka pushime derisa të zgjidhet ngërçi, duhet tryezë dialogu

Në sallën e Kuvendit po zhvillohet seanca e fundit e këtij sesioni parlamentar, ku në rend dite është edhe votimi për ndryshimet në ligjin...

Luan Rama: Drejtësia në kolaps, përgjegjëse të gjitha palët

Sot është seanca e fundit e këtij sesioni parlamentar, ku në rend dite është edhe votimi për ndryshimet në ligjin “Për Statusin e Gjyqtarëve...

Rama: Drejtësia peng, shteti në prag të rënies!

... mirë që kemi komisionerin për zgjerimin, atë Hahn-in e Europës që vjen e shkon e prapë vjen! Si personazh i ERT-së. Vjen e...

Tirana ka nevojë për shenjat e veta të historisë!

Nga Luan Rama*  Në fakt prej kohësh, madje prej shumë kohësh, kjo sallë e Kuvendit është shndërruar në teatrin më të shëmtuar, e ne aktorët;...

Një falenderim dhe një këshillë për disa prokurorë!…

Nga Luan Rama* - Pas publikimit të qendrimit tim dje dhe sot për mosparaqitjen e Prokurores së Përgjithshme para komisionit të vetingut, ç’ka, edhe një...

Rikonfirmimi i Arta Markut, Rama: Mungesë respekti për institucionin e Vetting-ut

Kryeprokurorja Arta Marku ka kaluar me sukses sot Vetting-un, por kjo gjë ka sjellë shumë zëra kundër në opozitë. Zëvendëskryetari i LSI, në një postim...

Luan Rama: Arta Marku injoroi vetingun, reforma në drejtësi është kompromentuar

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama e shikon si shqetësues injorimin që i bëri sot kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, seancës së...

Luan Rama: Skandali i radhës, Biblioteka përmbytet, kryeministri kërkon para për...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama e ka cilësuar një skandal nismën e kryeministrit për të mbledhur para për të paguar gjobën...

Çelja e negociatave, Rama sfidon: Jap dorëheqjen nëse ka një datë

Zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama është shprehur në kuvend se Kryeministri Edi Rama, duhet të kërkojë ndjesë tek shqiptarët. Nga ana tjetër, Rama përsëriti...

LSI, Rama: Reagimi i qeverisë për negociatat, fyerje për shqiptarët

Zv/kryetari i LSI-së Luan Rama, doli në një deklaratë për mediat pas vendimit të BE-së për të shtyrë me një vit çeljen e negociatave...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...