E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

Luan Rama: Dy paradokset e Ballkanit Perëndimor në Londër

Zëvendës kryetari i LIS-së Luan Rama ka zbuluar detaje lidhur me seminarin me vendet e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga parlamenti i Mbretërisë së...

Luan Rama me Lordin Robertson: Krimi më i madh i politikanëve,...

Lordi Robertson: “Krimi më i madh që mund të bëjnë politikanët, është të neglizhojnë rreziqet!” Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama takon në Londër ish-Sekretarin e...

Luan Rama: Skandal me flamurin dhe stemën e Republikës. Shtet karagjoz

“Askund tjetër e në asnjë shtet të kësaj botës tonë, nuk ndodh ajo që ndodh në Shqipëri me simbolet kombëtare e shtetërore”. Ky është...

Deputeti i LSI përkujton ish-ministrin Hajdaraga: Vdekja të rrëmbeu…

Sot bëhet një muaj nga ndarja nga jeta e Luan Hajdaragës, ish-ministrit të Mbrojtjes dhe themeluesit të PS. Në këtë një mujor, deputeti i LSI...

Luan Rama i uron 75 vjetorin Kiço Blushit

''Mosha dhe jeta e shkrimtarit kanë për kalendar moshën dhe jetën veprës së tij''. Me këto fjalë, Luan Rama i uron 75-vjetorit, shkrimtarit Kiço...

Luan Rama: Kufijtë e Kosovës janë kufij gjaku, askush nuk mund...

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama ka folur në kampingun e Jalës për çështjen e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në përgjigje të interesit...

Luan Rama: Rinia duhet t’a shpëtojë Shqipërinë nga udhëkryqi i fatit...

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama, deklaroi sot në takimi me të rinjtë e LRI në Jalë se shpëtimi i vendit mund të vijë vetëm...

Ndërmjet dy gjëmave: nga vrasësi tek Kryeministri – ç’të vajtosh më...

Nga Luan Rama - Gjëma e parë: mbrëmë në një fshat të Selenicës së Vlorës, tetë të vrarë, një familje e shuar! Dhe vrasësi me kallashnikov...

Urimi i veçantë i Luan Ramës në ditëlindjen e poetit Hamit...

Nuk mund të mungonte me urimin e tij në ditëlindjen e 64-t të poetit Hamit Aliaj, zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama. Madje, ai ka...

Rama: LSI jo kundër reformës, por drejtësia është në kolaps

Kuvendi mbylli seancën për këtë sesion parlamentar por që shtyu për në shtator ligjin e Magjistrantëve. Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një konferencë...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...