E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Luan Rama

Etiketim: Luan Rama

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste sot nderon luftën partizane dhe saktificat e...

LSI, Luan Rama: Paligjshmëri dhe paturpësi e Kryeministrit!

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama e cilëson si të paligjshme dhe të papërgjegjshme sjelljen e kryeministrit Edi Rama për procedurën e ndjekur lidhur me...

Ku të përdhunuarat gjykohen, me të rrugës ligj, nga prostitutat…

Nga Luan Rama - Ku të përdhunuarat gjykohen, Me të rrugës ligj, nga prostitutat... Në këtë vend ku banditi prej kryetarit të partisë bëhet deputet a ministër,...

Takimi në Presidencë, Rama: Duhen zgjedhje normale, jo formale

Zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi në Presidencë për datën e zgjedhjeve lokale të vitit 2019-të. Pas takimit...

Luan Rama pret deputetët gjermanë: Qeveria bashkëpunon me krimin, jo me...

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama, priti sot një delegacion të Parlamentit gjerman. Gjatë diskutimeve, Rama u shpreh se situata në Shqipëri është problematike dhe vizita...

Dorëheqja e Xhafës, LSI: Parathënie e rënies së Ramës

Zëvëndëskryetari i LSI-së, Luan Rama, e ka vlerësuar si akt dinjitoz vendimin e dorëheqjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Përmes një postimi në...

Dita e Dritëroit…

Nga Luan Rama* Sot ka ditëlindjen Dritëroi, Dritëroi ynë të cilit, njerëzit i janë drejtuar ashtu siç i drejtohet çeta e humbur në mes të...

Luan Rama: Shqipëria, “njolla e zezë” e vjedhjes së votës

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka shpjeguar qëllimin e platformës së opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme, e cila u prezantua ditën...

“Basha ta provojë në zgjedhje”, Luan Rama: Rraja kontigjent i PS-së

Teksa Partia Demokratike prezantoi platformën për “çlirimin e zgjedhjeve” nga krimi, në aktivitet fjalën e mori dhe nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan...

Droga në shkollë, emisioni “Stop” dhe Policia e Shtetit

Nga: Luan Rama Emisioni "Stop" risolli këto ditë edhe një herë në vëmendjen e opinionit publik me pamje, pra me zë e me figurë siç...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...