Ballina Etiketimet Luan Hajdaraga

Etiketim: Luan Hajdaraga

Në nder të ish-ministrit Hajdaraga, Asambleja e PS nis me një...

Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste e ka nisur Kreu i grupit Paralamentar, Taulant Balla. Në përkujtim të ish-Ministrit socialist Luan Hajdaraga i cili u...

Deputeti i LSI përkujton ish-ministrin Hajdaraga: Vdekja të rrëmbeu…

Sot bëhet një muaj nga ndarja nga jeta e Luan Hajdaragës, ish-ministrit të Mbrojtjes dhe themeluesit të PS. Në këtë një mujor, deputeti i LSI...

Një ditë pas ikjes së Hajdaragës

Sipas bisedës me Z. Luan Hajdaraga, psikolog e politikan Nga Xhevair lleshi - Mua më dukej se Luan Hajdaraga po bënte kohë që fliste me...

Homazhet për Hajdaragën, Meta: Moment që nuk i përket botës reale

I pranishëm në homazhet e zhvilluara për Luan Hajdaragën, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta u shpreh se ndarja nga jeta e ish-themeluesit të PS,...

Luan Hajdaraga për herë të fundit në kuvend (FOTO)

Në Sallën e seancave plenare po mbahen homazhet për nder të figurës së ish deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, ish-ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga....

Monika Kryemadhi: Do na mungosh LAKE!

Në sallën e Kuvendit po zhvillohen homazhet për Luan Hajdaragën, për ti dhënë lamtumirën e fundit një prej figurave më të njohura të politikës...

Për Luanin, në vend të një rekuiemi!

Nga Dritan Hila Ngase jemi populli që fjalët e mira i kemi vetëm për të vdekurit, është e vështirë të gjesh fjalë që nuk i...

Erjon Braçe: Hajdaraga na shpëtoi nga kurthi për të na vrarë

Deputeti socialist Erjon Braçe, ishte një nga kolegët më të vjetër me Luan Hajdaragën. Teksa e cilëson si shok dhe vëlla të madh, Braçe përmes...

Ruçi: Hajdaraga, ministër i devotshëm, partner dinjitoz i aleatëve strategjikë

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka shpërndarë një letër ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Ministrit dhe ish-deputetit Luan Hajdaraga. Ai u nda nga jeta sot...

Vdekja e Luan Hajdaragës, Malaj: Sot ditë e trishtuar për të...

Deputetja e LSI, Nora Malaj ka shprehur dhimbjen e thellë për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Ministrit dhe ish-deputetit Luan Hajdaraga. Përmes një mesazhi...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...