Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Islami: Rama kërkon 71 votat, Meta do të jetë king-maker

Në ciklin e Forumeve UET ishte sot i ftuar deputeti i PD-së, Kastriot Islami, i cili bashkëbisedoi me pedagogë dhe studentë rreth temës: “Situata...

Panariti: Iku koha e gruas nga Berati që thoshte rrimë edhe...

Një nga figurat kryesore të Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti, i cili është njëkohësisht edhe ministër në qeverinë Rama ka lenë për të...

Luan Rama pret delegacionin kosovar. Vlerëson maturinë ndaj situatës me Serbinë

Në një takim ku priti kreun e Komisionit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Elmi Reçica, dhe delegacionin që e shoqëronte në këtë vizitë,...

Luan Rama: Të rinjtë nuk e meritojnë një Shqipëri të kanabizuar

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama sulmoi sërish qeverinë për çështjen e kanabisit. Gjatë fjalës së tij në konventën e Tiranës, Rama iu drejtua të rinjve...

Braimllari: LSI është një shans për këdo

Endrit Braimllari, sekretari i Përgjithshëm i LSI, në fjalën e tij në Konventën e Tiranës tha se LSI është partia që komunikoni direkt me...

Meta: Pse e dua shumë Panaritin. Çfarë më tha kur e...

Kreu i LSI, Ilir Meta, ka treguar sot momentin kur i ka bërë ftesën Edmond Panaritit, që të bëj pjesë e partisë që ai...

Ilir Meta, tangente Ramës: Dinjiteti i Shqipërisë,nuk jepet me koncesion!

https://www.facebook.com/levizjasocialisteperintegrim/videos/1453371961342724/ https://www.facebook.com/levizjasocialisteperintegrim/videos/1453334944679759/ https://www.facebook.com/levizjasocialisteperintegrim/videos/1453316041348316/ Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi dje Konventën Zgjedhore të Tiranës, ku zgjodh me votim elektronik, si në asnjë parti tjetër në vend, Komitetin Drejtues...

Mblidhet Konventa e LSI. Zgjidhet Kryetari dhe Komiteti Drejtues i Tiranës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur sot punimet e Konventës Zgjedhore të Tiranës. Punimet mbahen në Pallatin e Kongreseve dhe sipas LSI marrin pjesë rreth...

LSI organizon sot Konventën Zgjedhore të Tiranës, marrin pjesë 2301 delegatë

Lëvizja Socialiste për Integrim organizon sot Konventën Zgjedhore të LSI Tiranë. Në aktivitetin, që do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve duke filluar nga ora...

PS-LSI përplasen në Komisione për draftin e Kodit të Procedurës Penale...

Vasili: S’janë përfshirë propozimet e ministrisë. Rama: Drafti duhej miratuar nga ministria, jo ekspertët. Xhafaj: S’ka ardhur ende në komision Nga Herion Mesi Faza e dytë...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...