E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Dritan Ylli paraqet kandidaturën për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të...

Në kuadër të Konventës Kombëtare Zgjedhore që zhvillohet më datat 3-4 dhjetor, ka nisur edhe procesi i paraqitjes së kandidaturave për postet drejtuese të...

Fatos Lubonja: Unë e kam votuar LSI

Emisioni “Të paekspozuarit” i gazetarit Ylli Rakipi ka sjellw një prej aktorëve më të rëndësishëm të politikës shqiptare, kreun e Kuvendit Ilir Meta, njëherazi...

LSI konkretizon kundërshtimin e rritjes së çmimit të gazit.Vasili kërkesë zyrtare...

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dalë kundër qeverisë për ligjin e ri të akcizës, ku është përfshirë edhe rritja e çmimit të gazit...

Treni “Rama-Meta” nuk ndalon. Merr me 65 përqind edhe Bashkinë e...

Ishte nje prove per te majten, Kolonja dje. Jo se ishte bastion neutral apo i djathte. Pak a shume fitorja ishte per kandidatin e...

Deklarata e Kryeministrit Rama për Trump, Meta: Të jemi të përmbajtur

Kreu i LSI-së Ilir Meta është shprehur ditën e sotme se duhet që të respektohet vullneti i zgjedhësve, duke iu referuar zgjedhjeve në SHBA,...

Videomesazh i Ilir Metës për anëtarët e LSI

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, i cili u konfirmua sot në krye të partisë pas zgjedhjeve me parimin “një anëtar një votë”, ka falënderuar...

Zgjedhjet në LSI, Ilir Meta rikonfirmohet si kryetar i partisë

https://www.facebook.com/levizjasocialisteperintegrim/videos/1339306419415946/ Ilir Meta është rikonfirmuar si kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, me 76% të votave të anëtarëve të kësaj partie. Ornela Muhametaj, kryetarja e...

Nesër votohet për kreun e ri të LSI, Luan Rama: Me...

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim në një deklaratë drejtuar mediave nënvizoi edhe njeherë se zgjedhjet për kryetar dhe delegatë do të...

Zgjedhjet në LSI, leksioni për PS-PD

Të dielën anëtarësia e Lëvizjes Socialiste për Integrim do të votojë për zgjedhjen e kryetarit të partisë dhe delegatëve të Konventës Kombëtare. Në garë...

Ilir Meta: LSI, rol kyç për realizimin e shumë reforma në...

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me banorë të Beratit, ku iu dhanë kartat edhe 600 anëtarëve të rinj të...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...