E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Vasili: Ambasadorët me protagonizmin klientelist, bashkfajtorë të dështimit

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, në një intervistë për “Standard” flet mbi ecurinë e Reformës në Drejtësi, procesin e Vetting-ut, kolapsin...

LSI: Rama e ka humbur, dil dhe fol për raportin e...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, shkruan se Kryeministri Edi Rama ka humbur ''busullën''. Shkak për këtë etiketim është bërë takimi i fundit...

Reforma në Drejtësi, Malaj: Keqardhje për rolin e ambasadorëve

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj shprehu keqardhje për qëndrimin e ndërkombëtarëve në lidhje me propozimet e mazhorancës për të dalë nga ngërçi i ligjit...

Spahiu: Check-Up, Sterilizimi “FALAS”, grabitja e qeverisë Rama

Në një status në facebook, deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, hedh akuza për tenderat dhe koncesionet e qeverisë ''Rama 2''. Shqetësimi i Spahiut lidhet...

8 “dashuritë” e BE-së për Shqipërinë, Vasili: E do vendin me...

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në facebook, ka renditur 8 ''dashuritë'' që sipas tij, ka Ambasada e BE-së...

Reforma në Drejtësi, Kryemadhi: Të huajt të mos bëhen patericë e...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi përmes një deklartë për shtyp, e ka cilësuar qeverinë ''Rama 2'', si një qeveri të lidhur fort me krimin. Për...

Braimllari: Rama po përlan pronën e Gardës, po pastron paratë e...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, akuzon Kryeministrin Edi Rama se po përlan pronën e Gardës me qëllim për të pastuar paratë e...

Vasili: Diplomatët “harrojnë” të flasin për Gjykatën Kushtetuese

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka publikuar sot disa argumente ligjore të juristëve më në zë të Shqipërisë, të cilat kanë...

Rama: LSI jo kundër reformës, por drejtësia është në kolaps

Kuvendi mbylli seancën për këtë sesion parlamentar por që shtyu për në shtator ligjin e Magjistrantëve. Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një konferencë...

Klajda Gjosha: Prishja e Ministrisë së Integrimit dhe prioritetet e BE-së

Klajda Gjosha, ish-ministre e Integrimit dhe deputete e LSI-së, pohon se kushtet e reja që Këshilli i Europës ka vendosur për Shqipërinë për hapjen...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...

Sjellësit e mynxyrës

Nga Aurel Plasari - Janë mbyllur 150 shkolla? Apo 133? Po ç’rëndësi ka saktësimi i numrit? Edhe...