E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Flamur Çelaj: Sfidat e LSI-së në luftën kundër krimit

Mëngjesi i sotëm në kampin veror të LRI-së, nisi me një trajnim nga Kryetari i Komisionit të Sigurisë në Lëvizjen Socialiste për Integrim, Flamur...

Vasili: Pse kryeministri Rama nuk flet më për 40 bandat kriminale?

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për situatën e krimit në vend. Vasili i drejton një pyetje publike kryeministrit Edi Rama...

Luan Rama: Kufijtë e Kosovës janë kufij gjaku, askush nuk mund...

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama ka folur në kampingun e Jalës për çështjen e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në përgjigje të interesit...

LSI, Braimllari: Rinia revolucion për shkatërrimin e sistemit të krimit

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, prej tre ditësh ndodhen në Jalë, ku vijojnë traditën e tyre. Përveç të rinjve pjesë e këtij kampingu...

Deputeti i LSI jep lajmin, Bulqiza me stadium! Qeveria të ‘sponsorizojë’...

Bulqiza do të bëhet së shpejti me fushë futbolli të standarteve të certifikuara nga FIFA. Lajmi është dhënë nga deputeti i LSI-së Përparim Spahiu. Por ai...

Masakra/ Rrokaj – Ramës: Në vendet e tjera kryeministrat largohen nga...

Deputeti i LSI Shezai Rrokaj ka sulmuar Kryeministrin Rama lidhur me qëndrimin e e mbajtur prej tij për ngjarjen tronditëse që ndodhu në Selenicë...

Kryemadhi: Vizitoni bukuritë e Kosovës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ndodhet këto ditë në Kosovë. Kryemadhi po viziton bjeshkët e famshme të Kosovës. Në një video mesazh në Facebook, Kryemadhi...

Vasili: Drejtësia u kap nga PS. Edhe ndërkombëtarët po ankohen

Kryetari i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili deklaron se Reforma në Drejtësi është në pikën e saj me kritike. Në një intervistë në "Fax News",...

Vasili: Qeveri e lodhur, ndërtoi 10 km rrugë në vit

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan në një status në facebook, se qeveria e lodhur ka ndërtuar vetëm 10 km rrugë...

Spahiu: Pagesa e pagave do të jepet me PPP

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, shkruan se nuk ka ende një lajm të mirë për ekonominë në Shqipëri. Spahiu...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...