E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Kejdi Mehmetaj: Librat nuk po shpërndahen falas, ato po jepen me...

Deputetja e LSI: Prindërve po u kërkohet të firmosin procesverbalë pasi marrin në dorëzim librat e fëmijëve Në prag të nisjes së vitit të ri...

Vasili: Çlirimi i vendit nga krimi që ka kapur Kryeministrin, sfidë...

Për Lëvizjen Socialiste për Integrim, çlirimi i vendit nga krimi që ka kapur për fyti edhe vetë Kryeministrin Edi Rama, është një sfidë pa...

Kryemadhi: Situata kriminale në vend është alarmante, Shqipëria në udhëkryqin më...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret Raporterët e Këshillit të Europës Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI-së...

14 vite LSI, Haxhinasto: Qeveria e shkëputur nga realiteti

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama, deputetët e LSI-së, Edmond Haxhinasto dhe Floida Kërpaçi morën pjese sot në aktivitetin e organizuar nga LRi Elbsan nën...

LSI feston 14 vjetorin – Aktivitete sociale në gjithë vendin

Në 14 vjetorin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, të rinjtë e LSI në të gjithë vendin kanë ndërmarrë nisma të ndryshme nën moton “Përgjegjësi...

Vasili: Shqipëria duhet pastruar njëherë e mirë nga krimi

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, menjëherë pas mbledhjes së jashtëzakonshme të opozitës parlamentare, deklaroi nga Elbasani se Shqipëria duhet pastruar njëherë...

LSI, Rrokaj: Jo improvizime e fasada në arsim. Mbi 120 shkolla...

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor dhe akademik 2018-2019, Lëvizja Socialiste për Integrim i bën thirrje qeverisë dhe përkatësisht Ministrisë së...

Petrit Vasili: Ligji i Teatrit, pushtim i Tiranës nga vandalet e...

Kryetari i grupit të LSI, Petrit Vasili në një intervistë  për Report Tv, duke u ndalur te aksioni i opozitës në sesionin e ri...

Rama mbledh Kryesinë e PS, PD dhe LSI mbledhje grupi në...

Partia Socialiste ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë e Partisë, ku përveç diskutimeve për sesionin e ri do të diskutojë dhe rendin e ditës...

Sesioni i ri/PS mbledh kryesinë, PD grupin dhe aleatët

Politikanët pas pushimeve do të ulen pasditen e së hënës në parlament. Në mëngjesin e së hënës, socialistët do të mbledhin në Kryesinë e...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...