E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Kryemadhi në fushatën e Rrokajt për kryetar të LSI-së: Vlerësojmë garën

Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon fushatën në kuadër të zgjedhjeve të brendshme të partisë që do të zhvillohen më 6 nëntor. Deputetja e LSI-së,...

Meta takim me strukturat në Durrës: LSI, faktor stabiliteti, shmangëm një...

Kryetari i LSI-së,Ilir Meta mori pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës. Të pranishëm në këtë takim ishin...

Deputeti i LSI Spartak Braho shtrohet në urgjencën e QSUT

  Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Spartak Braho është shtruar në spital ditën e djeshme për shkak të problemeve shëndetësore. Ky lajm bëhet i ditur...

Luan Rama, takime në Vaun e Dejës: LSI, parti e sfidave...

Sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama ka zhvilluar këtë të premte një takim me strukturat dhe simpatiyantët e kësaj partie në Vaun e...

Manjani në kongresin e SYRIZA: E majta e Cipras duhet marrë...

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në cilësinë e përfaqësuesit të LSI-së ka marrë pjesë këto ditë në kongresin e SYRIZA, partisë që drejton koalicionin...

Gjosha dhe Kryemadhi: LSI nuk është shtojcë e asnjërës parti

LSI nuk është shtojcë e asnjë partie politike në vend, por është një forcë që ka integritetin e saj. Me këto fjalë u është...

Gjoshaj: Të shohim nga e ardhmja, duke i dhënë zgjidhje problemeve

E deleguara e Kryesisë së LSI në Pogradec, Klajda Gjosha zhvilloi disa takime me strukturat drejtuese të organizatave të LSI, në qytet dhe të...

Zgjedhjet brenda partisë/Klajda Gjosha: LSI partia e qytetarëve që kanë nevojë...

 E deleguara e LSI-së, në Pogradec, Klajda Gjosha dhe Nënkryetari i LSI-së Endrit Braimllari, zhvilluan një takim me strukturat e LSI-së në këtë qytet....

Petrit Vasili: Konsensusi me opozitën për 6 ligjet do të ishte...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, gjykon se nëse opozita do të ishte e mirëpritur për miratimin me konsensus të paketës së...

Spahiu: LSI s’duhet të prodhojë kryeministra që s’janë me teserën e...

Përparim Spahiu, i cili garon për Kreun e ri të Lëvizjes Socialiste për Integrim, thotë se tashmë kjo forcë politike është pjekur dhe ka...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...