E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet LSI

Etiketim: LSI

Vasili: Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ku i ka kërkuar kreut...

Viktor Tushaj: Të gjitha vendimmarrjet e qeverisë po ndikojnë në varfërimin...

Deputetit të LSI-së, Viktor Tushaj në një intervistë për emisionin “Aktualitet” në SHIJAK TV shprehet se të gjitha vendimmarrjet e kryeministrit dhe qeverisë po...

Rrokaj: Bojatisja e Lasgushit dhe Air Albania

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj e cilëson si propagandë të Edi Ramës prezantimin e kompanisë ajrore "Air Albania". "Si nuk iu nda boja këtij kryeministrit...

Kryemadhi: Vetingu i politikanëve dhe lufta ndaj krimit, emergjencë kombëtare

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dhënë një prononcim me gazetarët menjëherë pas përfundimit të tryezës së jashtëzakonshme të opozitës së bashkuar që u...

Ligj i ri, Mehmetaj: PS po tallet, Teatri është i shqiptarëve...

Lidhur me nisjen nga ana e mazhorancës të procedurave parlamentare për ndryshimin e ligjit për teatrin, të rrëzuar me dekret të Presidentit ka reaguar...

Mishi i bllokuar nga AKU, ish-ministrit i Bujqësisë: Mungon fletë analiza

Ish-ministri i Bujqësisë, deputet i LSI, Edmond Panariti ringre shqetësimin për sigurinë ushqimore. Ai hedh dyshime mbi asgjësimin e produkteve të sekuestruara nga AKU....

LSI ngre alarmin për drogën në shkolla: Të reagojmë në kohë,...

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj ka reaguar me shqetësim ndaj faktit që adoleshentët shqiptarë janë të ekspozuar ndaj konsumimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike. Mehmetaj...

Kejdi Mehmetaj: Librat nuk po shpërndahen falas, ato po jepen me...

Deputetja e LSI: Prindërve po u kërkohet të firmosin procesverbalë pasi marrin në dorëzim librat e fëmijëve Në prag të nisjes së vitit të ri...

Vasili: Çlirimi i vendit nga krimi që ka kapur Kryeministrin, sfidë...

Për Lëvizjen Socialiste për Integrim, çlirimi i vendit nga krimi që ka kapur për fyti edhe vetë Kryeministrin Edi Rama, është një sfidë pa...

Kryemadhi: Situata kriminale në vend është alarmante, Shqipëria në udhëkryqin më...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret Raporterët e Këshillit të Europës Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI-së...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...