E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet LSI-së

Etiketim: LSI-së

Monika Kryemadhi: Ngjarja  e Jalës sjellje kriminale dhe abuzuese

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takimin me strukturat e LSI-së në Vlorë. Në fjalën e saj, Kryemadhi u ndal dhe në...

Kryemadhi: Faleminderit Fadil Hasa për gjithë sa na ke dhënë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të artistit Fadil Hasa, i cili u nda sot nga jeta. Në një mesazh në...

Kejdi Mehmetaj: Jemi në krah të artistëve. Nuk lejojmë shembjen e...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ishte sot e pranishme në protestën e artistëve dhe qytetarëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtare. Deputetja e LSI-së u shpreh...

Shezai Rrokaj: Ky teatër absurd i absurditetit të kësaj Qeverie

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj e ka cilësuar qëndrimin e qeverisë për Teatrin Kombëtar, si absurditetin më të madh që mund të bëjnë institicionet...

Vasili: Teatri nuk ra nga tërmeti. Rama le t’i bëjë kullat...

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i cilëson qëndrimet e qeverisë për shembjen e teatrit si një mashtrim. Duke ju referuar deklaratave...

Kryemadhi: Rama, i vetmi që është gëzuar për dështimin e negociatave

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë dhënë për "Zërin e Amerikës" deklaroi se i vetmi politikan që është i gëzuar për shtyrjen...

Kryemadhi në takimin e grave republikane të SHBA

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar këto ditë një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryemadhi ka qenë e pranishme në takimin e...

Vasili: Hapja e negociatave për Maqedoninë, asgjëson çdo alibi të dështimit...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për kritikat e disave vendeve të BE për Shqipërinë lidhur me negociatat. Në një...

Petrit Vasili: Kryeministër damlla

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për situatën e krijuar në autostradën Tiranë-Durrës, e cila është bllokuar nga trafiku. Vasili thotë se...

Petrit Vasili: PS groposi parlamentarizmin

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për seancën e sotme në Kuvend dhe mos dhënien e fjalës opozitës. Vasili shprehet se...

EDITORIAL

Festivali Folklorik Ballkanik dhe Tirana

Në Tiranë po zhvillohet "Festivali Folklorik i Ballkanit" me gamë përfaqësimi nga të gjithë Rajoni. Përzgjedhja e...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...