E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet LSI-së

Etiketim: LSI-së

Protestat, Kejdi Mehmetaj: Opozita është kudo pranë qytetarëve në suport të...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, në një intervistë për emisionin “7pa5” në Vizion Plus shprehet se opozita do të jetë në krah të qytetarëve...

Vasili akuza Tahirit: Rruspija që qelbi Shqipërinë me drogë sot bën...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për deklaratat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pa e përmendur asnjëherë me emër Tahirin,...

Kryemadhi në Universitetin e Pekinit: Shqipëria potencial të madh në fushën...

Delegacioni i Lëvizjes Socialiste për Integrim u prit nga stafi drejtues i Universitetit të Unionit të Pekinit, i mirë njohur për një ndër departamentet...

Monika Kryemadhi:Nëse zgjedhjet mbahen sot, Edi Rama humbet thellë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë për emisionin "Provokacia" të gazetarit Mustafa Nano në Abc News u shpreh se Edi Rama nuk...

Vasili: Për këtë shpifje Edi Rama duhet të shkojë në burg

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili deklaron se një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit tregon se kryeministri ka mashtruar për shifrat...

Koalicion me Ramën? Kryemadhi: LSI nuk ulet me një kriminel

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi sot në emisionin opinion se mes forcës politike që ajo drejton dhe kryeministrit Edi Rama nuk do të...

Monika Kryemadhi: Ngjarja  e Jalës sjellje kriminale dhe abuzuese

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takimin me strukturat e LSI-së në Vlorë. Në fjalën e saj, Kryemadhi u ndal dhe në...

Kryemadhi: Faleminderit Fadil Hasa për gjithë sa na ke dhënë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të artistit Fadil Hasa, i cili u nda sot nga jeta. Në një mesazh në...

Kejdi Mehmetaj: Jemi në krah të artistëve. Nuk lejojmë shembjen e...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ishte sot e pranishme në protestën e artistëve dhe qytetarëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtare. Deputetja e LSI-së u shpreh...

Shezai Rrokaj: Ky teatër absurd i absurditetit të kësaj Qeverie

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj e ka cilësuar qëndrimin e qeverisë për Teatrin Kombëtar, si absurditetin më të madh që mund të bëjnë institicionet...

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...