E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet LRI

Etiketim: LRI

Disa rreshta përULsi-në

Nga Klevi Pojana, Nënkryetari i LRI -  Presidenti i Republikës me Dekretin nr. 11063, datë 19.01.2019, ka vendosur t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë që z. Bahri...

Kërpaçi thirrje të rinjve: Thuajini boll më Edi Ramës. LSI partia...

Nga Floida Kërpaçi - Në fakt pak përpara se Kryetarja të vinte ne po bënim një diskutim së bashku dhe shumica prej nesh po përmendte...

Rrokaj: Ne duam një Shqipëri që i përket rinisë, një Shqipëri...

Deputeti i LSI-së në Qarkun Vlorë, Shezai Rrokaj në takimin me strukturat e LRI-së në zonën e tij elektorale deklaroi se e vetmja gjë...

Të rinjtë e LRI mesazh sensibilizues në ditën e parë: Mbro...

Me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor, të rinjtë e LRI-së kanë zgjedhur një mënyrë krejt origjinale për të dhënë një mesazh. Ata...

Kërpaçi: Rama luftë rinisë, ne luftë Kryeministrit

Në një takim me komitetin drejtues kombëtar të Lëvizjes Rinore për Integrim, kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi, tha se rinia e nisi nga Jala...

Përfundon kampingu veror i LRI-së në Gjirin e Jalit: Model për...

E kanë përfunduar, ashtu dhe siç e kanë nisur të rinjtë e LRI-së kampingun e tyre të përvitshëm në Gjirin e Jalit. Në përfundim të...

LRI ka një mesazh për ”Piktorin e Jeshiles” (VIDEO)

Të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim, nga kampi në Jalë, i kanë dërguar kryeministrit Edi Rama, një mesazh të rrallë. Kryetarja e LRI-së, Floida...

Marshi luftarak i LRI kundër qeverisë: Piktori i jeshiles, shite vendin...

Në përfundim të Akademisë Verore të LRI në Jalë, të rinjtë e kësaj force politike kanë prezantuar dhe marshin e rinisë. Me stilin e këngëve...

Kërpaçi: Luftë kundër padrejtësive të qeverisë! LSI, alternativa e shpresës së...

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, prej tre ditësh ndodhen në Jalë, ku vijojnë traditën  e tyre. Përveç të rinjve pjesë e këtij...

Klajda Gjosha me të rinjtë e LRI: Energjia dhe forca juaj...

Të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim, tashmë e kanë bërë traditë që në çdo sezon veror mblidhen të gjithë bashkë në Jalë, ku...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Deutsche Welle: Protestë masive e opozitës për rënien e qeverisë Rama

Sot në Tiranë zhvillohet një protestë e madhe e opozitës kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e korrupsionit

Nga Monitor Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk...